اولین فرد مبتلا به ویروس کرونا در چین

Image result for اولین فرد مبتلاشده به کرونا در چین

آکاآپ: به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، اولین فردی که در چین به کرونا مبتلا شده یک مرد 55 ساله ساکن استان هوبه است. اما هنوز بیمار صفر یعنی عامل اصلی انتقال این بیماری در چین شناسایی نشده و همین مساله باعث شده محققان چینی در مورد نحوه شیوع بیماری مذکور به جمع بندی نرسند. 

مقامات چینی تا به امروز موفق به شناسایی حداقل 266 نفر شده اند که در سال گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده بودند و تمامی آنها به همین علت تحت مراقبت های درمانی قرار گرفتند. درک این مساله که افراد یادشده به ویروس جدیدی مبتلا شده اند تا اواخر دسامبر به طول انجامید.

Image result for اولین فرد مبتلاشده به کرونا در چین

محققان چینی در تلاش هستند تا الگوی انتشار ویروس کرونا را در مراحل اولیه شکل گیری به دقت ترسیم کنند تا بالاخره مشخص شود ویروس یادشده چگونه به انسان ها منتقل شده است. 

پس از ابتلای اولین نفر به کرونا در 17 دسامبر هر روز یک تا پنج مورد ابتلای جدید به این بیماری رخ داد و تا 15 دسامبر تعداد کل مبتلایان به 27 نفر رسید و سرانجام تا 20 دسامبر این رقم به 60 نفر افزایش یافت. در 27 دسامبر که پزشکی در استان هوبی شناسایی ویروس کرونا را به مقامات چینی گزارش داد تعداد مبتلایان از 180 نفر گذشته بود. در آخرین روز سال 2019 این رقم به 266 نفر و در اولین روز سال 2020 به 381 نفر رسید.

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات