Image result for ‫ارواره کرگدن‬‎

آکاآپ: هر کدام از حیوانات دارای سیستم دفاعی مخصوص خودشان هستند و این سیستم های دفاعی به آن ها کمک می کند تا در طبیعت وحشی جام سالم به در ببرند.یکی از انواع سیستم های دفاعی در میان حیوانات آرواره های بسیار محکم برخی از آن هاست. این مهم البته در برخی از حیوانات بسیار جدی تر است و آن ها می توانند با یک "گاز گرفتن" یک انسان را به راحتی از پا در آورند.قدرت آرواره اين حيوانات با واحد PSI نشان داده می شود هر PSI برابر با نیروی یک پوندی است که بر یک اینچ مربع وارد می شود.به طور مثال قدرت آرواره های انسان برابر با 162 PSI است. در این مقاله از مجموعه مقالات خواندنی آکا, به معرفی حیواناتی می پردازیم که قوی ترین آرواره ها را در میان جانوران دارند. با ما همراه باشید.

معرفی حیواناتی که قوی ترین آرواره ها را دارند

1. کفتار راه راه

 قدرت آرواره های کفتار برابر با 1100 PSI می باشد و انواع مختلف غذا ها را می توانند با این نیرو بجوند. این حیوانات معمولا غذاهای زبر و سفت مصرف می کنند و می توانند قسمت های سختی مثل استخوان را نیز هضم کنند. این کفتارها به سگ ها شباهت دارند اما با یک گاز می توانند جان یک سگ را بگیرند. 

Image result for ‫کفتار راه راه‬‎

2. خرس قطبی

خرس قطبی که دارای قدرت آرواره ۱۲۰۰ نیروی پوند بر یک اینچ زیستگاه این پستاندار درقطب شمال است. این حیوانات گوشت خوار هستند و اطراف محل زندگی آن ها دریا و اقیانوس می باشد و همچنین دندان های بزرگ و تیز و سالمی دارند. آن ها می توانند در دما های مختلف مثل قطب یا آب های یخ زده دوام بیاورند. 

Image result for ‫خرس قطبی‬‎

3. خرس گریزلی

این خرس ها در آمریکای شمالی زندگی می کنند و دندان های بسیار تیزی مانند قیچی دارند. آن ها از سبزیجات نیز تغذیه می کنند اما بیشتر تمایل به خوردن شکارهایشان دارند. آن ها توانایی بالا رفتن از درخت و دویدن با سرعت 56 کیلومتر بر ساعت را دارند. خرس گریزلی یکی از قوی ترین ها در قدرت آرواره و جویدن برابر با 1250 PSI می باشد.

Related image 

4. کوسه ماهی

کوسه ماهی ها اغلب در آب های گرم تر زندگی می کنند و به دلیل ماهیت و طبیعت خشن شان معروف می باشند و خانواده این ماهی ها دارای بیشترین قدرت آرواره برابر با 1250 PSI می باشد. آن ها شکار را با دندان خود مانند چاقو پاره می کنند و حال شکار آن ها می تواند یک ماهی استخوانی، ماهی های کوچک، لاک پشت، پرنده، دلفین یا هر پستاندار دیگری باشد. 

5. گوریل نقره ای

این گوریل ها دندان های بسیار بزرگی دارند که زیاد تیز نیستند. گردن و چانه آن ها بسیار قوی است. آن ها معمولا از گیاهان تغذیه می کنند و چانه شان قادر است که گیاهانی مثل بامبو را با نیروی 1300 PSI بجود و هضم کند. آنها در آفریقا بیش از بقیه جاها یافت می شوند.

در سال های اخیر تعداد آن ها نسبتا کم شده و تخمین زده شده است که حدود 700 تای آن ها در جنگل هایی با بافت وحشی می باشند.طبیعت و ماهیت این حیوانات خشن نیست، به همین دلیل به انسان ها حمله نمی کنند.

Image result for ‫گوریل نقره ای‬‎

 6. جگوار یا پلنگ خالدار آمریکایی

این حیوان دندان های نیش بسیار بزرگی دارد و شبیه یک گربه بیش از حد بزرگ می باشد. جگوار به شاه جنگل معروف است و اولین بار در آمریکا یافت شد. آن ها شکار را با سر خود می کشند و کاملا توانایی انجام این کار را به تنهایی دارند و قدرت آرواره آن ها برابر با 2000 PSI می باشد.

معرفی حیواناتی که قوی ترین آرواره ها را دارند +عکس 

7. کرگردن

کرگدن ها رفتار خاصی دارند و دارای قدرتمندترین تاندون ها و عضله چانه می باشند. نسل این حیوان از یونان است و به حیواناتی مثل شتر، اسب و بز می گردد.

Image result for ‫ارواره کرگدن‬‎

8. تمساح آمریکایی

این حیوان به آمریکای جنوبی بر می گردد و تعدادی از آن نیز در فلوریدا زندگی می کنند. چنانچه در بخش سرگرمی نمناک خوانده اید تمساح های امریکایی دندان های بسیار تیزی دارند و ماهیچه های آنان نیز بسیار قدرتمند است. غذای آن ها ماهی و لاک پشت است و از حیوانات پستاندارد کوچک نیز تغذیه می کنند. نیروی آرواره آن ها برابر با 2125 PSI است. 

9. کروکودیل نیل

این کروکودیل ها دومین حیوانات از لحاظ قدرت جویدنی هستند و اولین بار در آفریقا پیدا شدند. انواع این حیوانات بسیار متنوع است و در محیط هایی مثل دریاچه ها، رودخانه ها زندگی می کنند. طول ان ها برابر با 16 فوت و وزن آن ها نیز حدود 225 تا 750 کیلو گرم است. قدرت آرواره آن ها برابر با 5000 PSI است .

معرفی حیواناتی که قوی ترین آرواره ها را دارند +عکس
 

10. کروکودیل آب شور

این کروکدیل دارای قوی ترین قدرت جویدنی در دنیا است . او قادر است حیواناتی مثل بوفالو یا حتی کوسه را بخورد . این کروکودیل اولین بار در هند پیدا شد و اکنون در استرالیا نیز زندگی می کند و قدرت آرواره او برابر با 7700 PSI است.

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات