آکاآپ: در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به نهمین روز از فصل سرما در دی ماه رسیدم. امروز 9 دی ماه,مصادف با تاریخ تولد یا تاریخ درگذشت برخی از هنرمندان,بازیگران و خیلی از چهره های مشهور ایرانی می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به چهره های مشهور ایرانی علاقه مندید و دوست دارید بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 9 دی ماه بدنیا آمده یا در گذشته اند در ادامه ی این مقاله از مجموعه مقالات آکاآپ, با ما همراه باشید.

Image result for ‫تولد محمد قاضی‬‎

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 9 دی ماه متولد شده اند...

محمد قاضی

محمد قاضی نجف‌آبادی (زادهٔ ۹ دی ۱۳۶۳ - تهران) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در نساجی بازی می‌کند.

Image result for ‫محمد قاضی‬‎

وی نخستین بار در سال ۱۳۹۰ توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد که سابقهٔ ۱۰ بازی و ۳ گل ملی برای تیم ملی فوتبال ایران را در کارنامه خود دارد.

قاضی سابقه بازی برای باشگاه‌هایی مانند عقاب،[ هما، فولاد و ذوب‌آهن و را دارد، وی در سال ۱۳۹۱ با قراردادی ۲ ساله به تیم پرسپولیس پیوست. قاضی با قرارداد یک ساله در سال ۱۳۹۲ به استقلال تهران پیوست. و سپس در دی ماه ۱۳۹۳ به تیم فولاد ملحق شد. وی در سال ۱۳۹۴ به باشگاه صبای قم پیوست؛ و بعد از زدن ۵ گل در ۲۷ بازی با سرمربی خود یعنی علی دایی در تابستان ۱۳۹۵ به نفت تهران ملحق شد. او پس از یک سال بازی برای نفت و قهرمانی در جام حذفی، از این تیم جدا شد و به تیم پدیده پیوست.

این چهره های مشهور ایرانی در تاریخ 9 دی ماه دار فانی را وداع گفته اند...

علی‌محمد کاردان 

علی‌محمد کاردان (۱ فروردین ۱۳۰۶ در یزد - 9 دی ۱۳۸۶ در تهران) متخصص تعلیم و تربیت و روان‌شناس ایرانی بود.

Image result for ‫علی‌محمد کاردان‬‎

پس از گذراندن دوره ابتدایی و دروه متوسطه، در دانشسرای مقدماتی یزد به تحصیل مشغول شد. رتبه اول او در دانشسرا باعث شد تا با هزینه دولت به دانشسرای عالی تهران اعزام شود. او زبان فارسی را نزد محمد معین، پرویز خانلری، بدیع‌الزمان فروزانفر و عربی را نزد مهدی الهی قمشه‌ای گذراند. فلسفه قدیم را نزد محمدحسین فاضل‌تونی تلمذ کرد. او با یحیی مهدوی، رضازاده شفق و غلامحسین صدیقی معاصر بود و از آنها کسب فیض کرد.

علی‌محمد کاردان در روان‌شناسی از کلاس‌های علی‌اکبر سیاسی استفاده کرد و درس‌های علوم تربیتی را نزد محمدباقر هوشیار، عیسی صدیق و اسدالله بیژن و فیزیولوژی را نزد عبدالله شیبانی آموخت. با کسب رتبه اول، به دانشگاه ژنو اعزام شد و در آنجا، فلسفه را از شارل ورنر و روان‌شناسی را از ژان پیاژه آموخت و دکترا گرفت.

او در سال ۱۳۸۲ به عنوان چهره ماندگار در رشته روان‌شناسی و علوم تربیتی انتخاب شد. عضویت در فرهنگستان علوم، سرپرستی مؤسسه روان‌شناسی دانشگاه تهران و ریاست دانشکده علوم تربیتی، بخشی از فعالیت‌های او بود.

 

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات