آکاایران: از کشور کره شمالی چه می دانید؟هر کشوری دارای قانون های خاص خود است که شاید در کشورهای دیگر دیده نشود اما کره شمالی از شمار کشورهایی است که با داشتن قوانین مخصوص خود به عنوان کشوری با جالب ترین قوانین شناخته شده است. از مهم ترین قوانین کره شمالی شرکت کردن صد در صدی افرار در انتخابات است همچنین قوانین دیگری در این کشور وجود دارد که جالب توجه می باشد. در این مقاله تصمیم داریم , قوانین و دانستنی های عجیب و غریب و شنیدنی از کشور چین را برایتان بیان کنیم.پس در ادامه مطلب با ماهمراه باشید.

آموزش در مدارس کره شمالی رایگان است؟

آموزش در مدارس کره شمالی به هیچ وجه رایگان نیست و تمام دانش آموزان می بایست هزینه های تحصیل را بپردازند و دولت هیچ هزینه ای را نمی پردازد.

قوانین و دانستنیهای عچیب و شگفت انگیز در کره شمالی!!

هیچ چراغ ترافیک در کره شمالی روشن نمی باشد!

کشور کره شمالی یکی از کشورهایی است که در عین وجود چراغ های ترافیک در سطح شهرها، اکثرا خاموش هستند شاید تعداد انگشت شماری روشن باشند و کنترل ترافیک توسط مامورین پلیس انجام می شود.

رابطه بد شلوار جین و کره شمالی!

طی گزارشات انجام شده پوشیدن شلوار جین در قوانین تعریف شده کره شمال، غیر قانونی می باشد و آنها نمی توانند شلوار جین بپوشند.

انتخابات کره شمالی چگونه است؟!

بطور کلی و معمول انتخابات در هر کشور بدین گونه است که چند نفر از میان افرادی که ثبت نام کرده اند، تایید می شوند و مردم می توانند از افرادی که انتخاب شده اند، یک نفر را با سنجیدن جوانب مختلف برگزینند و رای دهند.

اما کره شمالی دارای انتخابات عجیب و غریب می باشد و آن هم این گونه است که در انتخابات تنها یک کاندیدا وجود دارد و آن هر 5 سال یکبار برگزار می شود.

قوانین و دانستنیهای عچیب و شگفت انگیز در کره شمالی!!

کره شمالی دارای بزرگترین استادیوم جهان است!

نه تنها کره شمالی دارای بزرگترین استادیوم جهان است، بلکه دارای بیشترین ظرفیت تماشاچی نیز می باشد. جالب است بدانید که این استادیوم بسیار بزرگ می تواند 150 هزار نفر را در خود بگنجاند که بعد از این استادیوم، استادیوم میشیگان با ظرفیت 107600 نفری قرار دارد که تفاوت این دو بسیار زیاد است.

با این حال این استادیوم بیشتر برای جشن و مراسم های مختلف این کشور مورد استفاده قرار می گیرد که مهم ترین زادروز تاسیس این کشور است .

قوانین و دانستنیهای عچیب و شگفت انگیز در کره شمالی!!

 

ارتش کره شمالی دارای 1.2 میلیون سرباز می باشد!

طبق گفته کارشناسان و گزارشات انجام شده یکی دیگر از مهم ترین حقایق کشور کره شمالی بی شک تعداد سربازان بیش از حد زیاد آن می باشد که گفته می شود این کشور دارای بیش از 1.2 میلیون سرباز است.

رسانه ملی کره شمالی دارای 3 شبکه می باشد.

بر اساس گزارشات انجام شده کشور کره شمالی تنها و تنها دارای 3 شبکه می باشد که شبکه اصلی (KCTV) می باشد و مردم از سرتاسر این کشور می توانند به این شبکه دسترسی داشته باشند و دو شبکه دیگر در طول هفته قطع هستند و تنها در آخر هفته در دسترس عموم مردم قرار می گیرند.

تعداد توریست های غربی کره شمالی

اکثر گردشگران این کشور از مردمان چین هستند که تنها با اتوبوس می توانند به این کشور مراجعه کنند و طبق گزارشات انجام شده سالانه چیزی نزدیک به 5000 الی 6000 گردشگر می باشد.

تعداد شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت کره شمالی!

کره شمالی به دلیل حریم شخصی در میان کشورهای دیگر، تنها و تنها دارای یک شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت می باشد که آن هم تنها یک کابل است که کره شمالی را به اینترنت متصل می کند!!!!

تعدادی IP های کره شمالی!

کشور کره شمالی بنابر حقیقت نهم که گفته شد، تنها دارای 1024 IP اینترنت می باشد و این در حالی است که ایالت متحده دارای بیش از "1,541,605,760" IP می باشد!!

وضعیت کارگران در کره شمالی!

کارگران کره شمالی موظف هستند 6 روز در هفته را مشغول به کار باشند و روز هفتم که می بایست تعطیل باشد، بالاجبار باید مشغول بکار باشند و از این رو هیچ زمانی برای استراحت ندارند!

وضعیت عجیب جاده ها در کره شمالی

کره شمالی دارای 25554 کیلومتر جاده است که تنها 724 کیلومتر آن آسفالت شده است و مابقی آن خاکی می باشد!

گردشگرانی که می توانند بدون ویزا به کره شمال مسافرت کنند

مالزی و سنگاپور دو کشوری هستند که مردمان آنها می توانند بدون اخذ ویزا و بصورت مجازی از کره شمالی دیدن نمایند و با این حال این تنها تا حداکثر 30 روز مجانی است و بعد از به پایان رسیدن 30 روز می بایست هزینه نمایند.

قوانین و دانستنیهای عچیب و شگفت انگیز در کره شمالی!!

جمعیت و مساحت کره شمالی؟

طبق آخرین آمار گیری، کره شمالی دارای حدودا چیزی نزدیک به 25 میلیون جمعیت است و مساحت کل این کشور 120540 کیلومتر مربع می باشد. 

 

 
گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
برس حرارتی
تبلیغات