آکاآپ: بجز ما انسان ها برخی از حیوانات نیز عاشق عسل هستند که محبوب ترین آنها خرس ها می باشند که برای رسیدن به عسل حاضر به انجام هر کاری هستند! به همین دلیل یک زنبوردار با تجربه عسل ترکیه ای در طی تصمیمی جالب، اقدام به استفاده بهینه از خرس هایی کرد که هر چند مدت یکبار به کندوهای او حمله می کردند، گرفت.که این ایده خلاقانه باعث فروش و سوددهی بیش از اندازه این زنبور دار ترکیه ای شد.برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

Image result for ‫خرس و عسل‬‎

ابتکار و استفاده مفید از خرس ها برای تست و فروش عسل

آقای ابراهیم صدیف ترکیه ای یکی از با تجربه ترین افراد در زمینه پرورش زنبور می باشد که از قرار معلوم خرس ها همیشه به کندوهای عسل او حمله می کردند و در نهایت به او خسارت مالی وارد می کردند. او برای مقابله با این خرس ها اقدامات مختلفی را انجام داد که باز خرس های قدرتمند موفق می شدند و کندوها را از بین می بردند.

Related image

این به گونه ای بود که ابراهیم دیگر از ایستادگی و روش های مختلف برای جلوگیری از آسیب رساندن خرس ها به کندوهایش خسته و نا امید شد و به همین دلیل در اوایل ماه گذشته تصمیم گرفت تا از خرس هایی که به کندوهایش حمله می کنند، استفاده بهتری داشته باشد. او در این تصمیم رقبای خود را به همراه عسل تولیدی کندوهایش را به چالش کشید.

ابتکار جالب یک زنبوردار برای تست عسل که باعث فروش بیشتراو شد!!+عکس

او در طی دو شب چند ظرف عسل را که حاوی عسل تولیدی خود و همکارانش بود را در ظرف ریخت و علیرغم عسل، یک کاسه مربای گیلاس نیز آماده کرد و با استفاده از یک دوربین دید در شب منتظر مهمانی از خرس های جویای عسل ماند. طبق خواسته او خرس به میز مهمانی آمد و در میان عسل های مختلفی که بر روی میز بود، ظرف " Anzer Bali " را انتخاب کرد و شروع به خوردن آن کرد.

این در حالی است که او در شب دوم جای عسل " Anzer Bali " را نسبت به شب اول تغییر داد و باز خرس این عسل را انتخاب کرد! جالب است بدانید که این عسل از شهد 90 گل تولید می شود و یکی از گران قیمت ترین عسل های جهان است و قیمت هر یک کیلوی آن 300 دلار می باشد.

ابراهیم گفت:" ما از یک طرف به دنبال زنبورها هستیم و از طرف دیگر خرس ها را می پذیریم. علیرغم اتفاقاتی که در گذشته افتاد، وقتی ویدیوهای ضبط شده را مشاهده می کنم، تمام آسیب هایی که به من وارد کرده اند را فراموش می کنم و آنها را دوست دارم."

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات