انسان های اولیه

آکاآپ: باستان شناسان در سال 2016 میلادی در طی کشفی جالب و شگفت انگیز در اتیوپی توانستند به یک راز بزرگ علمی که همواره همانند یک سول بزرگ بود دست پیدا کنند. این کشف متعلق به یک جمجمه باستانی از انسان های اولیه یا همان نئاندرتال ها که اجداد تمام انسان های امروزی هستند، بود که طبق گزارشات انجام شده، او در 4.2 میلیون سال گذشته زندگی می کرد.

انسان های اولیه

طیف رشد انسان ها و تغییرات آناتومی نسبت به انسان های اولیه بسیار زیاد می باشد چرا که آناتومی جمجمه آنها با ما بسیار متفاوت می باشد و بیشتر به میمون ها شباهت بسیار نزدیکی داشتند. اما این جمجمه تنها یک شیء تاریخی و بی روح و جان باقی نماند و دانشمندان توانستند به کشف بزرگ و کاملا خاصی دست پیدا کنند.

انسان های اولیه

این کشف جالب بعد از سال ها تحقیق و مطالعه بر روی این جمجمه بی روح و جان انجام گرفت که در اصل به گفته دانشمندان آنها توانستند بعد از مدت ها تلاش و تحقیق نهایتا یک انسان 4 میلیون ساله را با استفاده از ابزارهای کامپیوتری زنده بکنند. بله درست خواندید! آنها توانستند از چهره واقعی اجداد ما رونمایی کنند.

انسان های اولیه

با این حال این یک کشف بزرگی می باشد که می توان به راحتی تکامل و میزان تغییرات بشر را نسبت به گذشته درک کرد که آقای دکتر یوهانس هایل سلاسی از موزه تاریخ طبیعی کلیولند اوهایو این کشف را همانند یک بازی برای درک سیر تکامل انسان در طول پلیوسن دانست. همچنین گفت که بین ما و اجدادمان حدودا 6 میلیون سال فاصله و اختلاف وجود دارد که بی شک این کشف بسیار بزرگی می باشد. 

انسان های اولیه

جالب است بدانید که طبق گزارش ها احتمال داده می شود که نرها حدودا 1.5 متر قد و وزن 45 کیلوگرمی داشتند و در کنار آنها ماده ها قد 1 متری و وزن 28 کیلوگرمی را دارا بودند که واقعا کمی شوکه کننده است!

 

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات