آکاایران: برخی از کشورهای جهان با وجود اینکه از مساحت کوچکی برخوردار هستند، ولی به واسطه شاخص‌های اقتصادی در رده ثروتمندترین کشورهای دنیا قرار دارند و از اینرو، محیط بسیار مناسبی را برای شهروندانشان فراهم کرده‌اند.در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران, ما 10 کشور جهان را از نظر تولید ناخالص داخلی و سرانه برابری قدرت خرید، رتبه‌بندی کرده و بر اساس آن، ثروتمندترین کشورهای جهان را معرفی کرده ایم.

 

Image result for ‫ثروتمندترین کشور‬‎

برابری قدرت خرید (PPP) به معنای هزینه نسبی زندگی و نرخ تورم کشورهاست که برای مقایسه استاندارد زندگی بین کشورهای مختلف دنیا مورد بررسی قرار می‌گیرد. این تحلیل نشان می‌دهد که برخی از کشورهای بسیار کوچک جهان در صدر ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته‌اند. این کشورها که جمعیت بسیار کمتری نسبت به آمریکا، چین یا آلمان دارند، همگی از نظر تولید ناخالص داخلی جزو بزرگترین اقتصادهای دنیا محسوب می‌شوند.

این کشورهای کوچک به کارکنان مهاجر، وابستگی زیادی دارند که بیشتر آن‌ها در کشوری که کار می‌کنند ساکن نیستند یا اقامت آن کشور را دریافت نکرده‌اند و به همین دلیل در محاسبات سرانه تولید ناخالص داخلی لحاظ نمی‌شوند.

Image result for ‫ثروتمندترین کشور‬‎

ثروتمندترین کشورهایدنیا کدام کشور ها هستند؟

1.سوئیس:

در سوئیس بالاترین درآمد متوسط هر شخص 80،560 دلار است.این کشور اروپایی 15940 مایل مربع مساحت دارد و جمعیت آن 8508000 نفر تخمین زده شده است.این کشور طی ده های گذشته از نظر اقتصادی و تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است و دارای ثبات اقتصادی بوده است و از نظر ثروت چه مالی ، چه غیر مالی، بالاتر از هر کشور دیگری در جهان است.سوئیس در قرن بیستم بزرگترین صادر کننده مواد شیمیایی ، ابزارات علمی ، ساعت ، دارو، و آلات موسیقی بوده است.حمایت دولت از بخش های خصوصی و مالیات کم، منجر به راحتی انجام کسب و کار در این کشور شده است.

Related image

2. نروژ:

نروژ یک کشور در شمال اروپا است که حدود 148747 مایل مربع است و 5312300 نفز جمعیت دارد.این کشور در رتبه دوم است و درآمد متوسط به ازای هر نفر 75،990 دلار است.نروژ یک ملت بسیار موفق است و این کشور اقتصاد ترکیبی را از بازار های آزاد و ملکیت های دولتی دارا می باشد و درآمد قابل توجهی را از منابع طبیعی ، مانند سوخت فسیلی ، مواد معدنی، ماهی و جنگل ها دارد.شهروندان از حقوق بالا ، کیفیت عالی زندگی ، مراقبت های رایگان سلامتی و فرصت های شغلی لذت می برند.نروژدر 6 سال گذشته در شاخص توسعه انسانی و احترام به حقوق بشر اول بوده است.

ده کشور ثروتمند دنیا در سال 2018 را بشناسید

3.لوکزامبورگ:

لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشور های جهان است که مساحت آن فقط 998 مایل مربع است و جمعیت آن کمی بالاتر از 500000 نفر است.لوکزامبورگ دارای یک اقتصاد پیشرفته می باشد و درآمد متوسط هر شخص 70،260 دلار بین المللی است.خوشبختی و شروع پیشرفت آنها با آهن و استیل در سال 1960 قبل از تحولات خدمات بانکی و مالی آغاز شد.این کشور یکی از اولین کشور های بود که اطلاعات و تکنولوژی های الکترونیکی را در بر گرفت و اقتصاد در طول سالها از رشد متوسط سطح نوآوری و ابتکارات بالا و نرخ تورم پایین برخوردار بوده است.

ده کشور ثروتمند دنیا در سال 2018 را بشناسید

4. قطر:

قطر یک کشور در آسیای غربی است که رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است که درآمد هر شخص به طور متوسط 61،070 دلار می باشد.رشد اقتصادی این کشور توسط و به کمک مهاجران میلیاردر که در بخش های مختلف آن کار میکنند،بوده است. کشف سوخت های فسیلی در این کشور به یک غول اقتصادی تبدیل شد.شهروندان آن از نرخ پایین مالیات،سطح اشتغال بالا و استاندارد های بالای یک زندگی بهرمند هستند.

ده کشور ثروتمند دنیا در سال 2018 را بشناسید

5.ایسلند:

این جزیره در اروپا واقع شده است و 39،682 مایل مربع مساحت دارد و جمعیت آن حدودا 355،620 نفر است.ایسلند دارای یک اقتصاد بازار است که با نرخ پایین مالیات ،مراقبت های بهداشتی در جهانی ، سطح سواد بالا و استفاده از انرژی های تجدید پذیر شناخته می شود.ثبات سیاسی و اجتماعی که در کشور وجود دارد ، باعث شده است که در شاخص توسعه انسانی امتیاز بالای یگیرد.درآمد متوسط هر فرد 60،830 دلار است و گردشگری بزرگترین درآمد این کشور را در بر میگیرد.

ده کشور ثروتمند دنیا در سال 2018 را بشناسید

6. ایالات متحده:

درآمد متوسط هر فرد 58،270 دلار می باشد و در این لیست بعد از سقوط قابل توجه رتبه ششم را از ان خود کرده.

Image result for ‫ایالات متحده‬‎

7. ایرلند:

در آمد متوسط هر فرد 55،290 دلار است.

Image result for ‫ایرلند‬‎

8.دانمارک:

درآمد متوسط هر فرد 55،220 دلار است.

Image result for ‫دانمارک‬‎

9.سنگاپور:

درآمد متوسط هر فرد 54،530 دلار است.

Image result for ‫سنگاپور‬‎

10.سوئد:

درآمد متوسط هر فرد 52،590 دلار است.

Image result for ‫سوئد‬‎

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات