مطالب جالب

آکاایران: مطالب جالب و دانستنی های باحال سرگرم کننده ( عکس و متن)

آکاایران: سرگرمی و تفریح در مجله تالاب

از برجسته ترین بازیگران سینما و تئاتر قبل و بعد از انقلاب، برگزیده ششمین دوره همایش چهره هاى ماندگار و داراى نشان درجه یک فرهنگ و هنر بود. جمشید مشایخى شب گذشته در ٨٤ سالگى در گذشت.

روحش شاد

مطالب جالب

سیر یک روز طعنه زد بـه پیاز
کـه تو مسکین چه قدر بدبویی
گفت: از عیب خویش بی خبری
زان ره، از خلق عیب می جویی

١٥فروردین سال روز درگذشت پروین اعتصامى

مطالب جالب

سیزده بـه در، زمان قاجار
سیزده بـه در، سال 1320
سیزده بـه در، سال 1396

داره از روز طبیعت بـه روز حمله بـه طبیعت تبدیل میشه…

مطالب جالب

سیزده را همه ی عالم بـه در امروز از شهر
من خود ان سیزدهم، کز همه ی عالم بـه درم

 شهریار

 

مطالب جالب

سیل در «بدره» عتیقه ها را بیرون آورد

بارندگی های امروز باعث ریزش کوه و بیرون افتادن تعداد زیادی خمره در روستا زرانگوش بدره شد.
تا کنون اخباری مبنی بر اشیاء احتمالی ان منتشر نشده اسـت و میراث فرهنگی و یگان حفاظت در محل حاضر شده اند و اقدامات اولیه انجام شده ودر حال بررسی اسـت.

مطالب جالب

عکس فوق مربوط بـه سال ۱۳۳۳ اسـت که ٢٠ روز بارندگی منظم در اصفهان باعث شد کـه بـه علت طغیان زاینده رود تعداد زیادی از منازل و بناهای قدیمی تخریب شد و مردم بـه مساجد پناه بردند!

مطالب جالب

چیزی کـه مردم جهان سوم باید نجات دهند میهن شان نیست بلکه ابتدا باید خودشان را نجات دهند، زیرا بیشتر انها در اعماق ناآگاهی ها، توهم دانایی دارند..!

وینستون چرچیل

مطالب جالب

داغ عشق

در قدیم عشاق براى نشان دادن صدق و وفاى بـه هم، بر دست یکدیگر علامت هایى مشابه را داغ می کردند. این نقاشى اثر میرافضل حسینی 1056 قمری در اصفهان اسـت که داغ عشق را بـه تصویر میکشد!

مطالب جالب

مردم شهری کـه همه ی در ان می لنگند ؛
بـه کسی کـه راست راه می رود
می خندند … !

انسان عادت دارد چیزی را کـه نمی فهمد مسخره کند !

چارلی چاپلین

مطالب جالب

 

در زمان جنگ جهانی اول تعداد زیادی از ایرانى ها طرفدار کشور آلمان بودند. این احساس ریشه در سال ها استعمار روسیه و انگلیس در ایران داشت!

این احساس قلبی تا ان جا پیش رفت کـه بسیاری ویلهلم دوم، آخرین قیصر کشور آلمان را نجات دهنده اسلام از دست کفار میدانستند و بـه او لقب “حاجی ویلهلم محمد” داده بودند!

مطالب جالب

ساسانیان نوروز را نوک روژ می گفتند. پادشاهان ساسانی در نوروز متهمان را میبخشیدند و بـه کسانی کـه در جنگ پیروز می شدند جایزه میدادند و حتی بـه کشاورزان و دامپرورانِ نمونه نیز هدایا و خلعت میدادند.

مطالب جالب

وقتی بعد تعطیلات یه نگاه بـه شکمت میندازی

مطالب جالب

آتش زدن سمبل طاووس در دروازه قرآن شیراز !

قبل از عید نوروز، طاووس قدیمی و مشهور دروازه قرآن کـه بـه سمبل شیراز تبدیل شده بود، بعد از سال ها جای خود رو بـه این طاووس داد.
اینروزها برخی در فضای مجازی پاقدم طاووس نوین برای شیراز را دلیل وقوع سیل در دروازه قرآن عنوان کردند و بعید نیست علت آتش سوزی دیشب همین باور نادرست باشه! /تسنیم

 آخه جهل تا بـه کجا، جای طاووس باید اون مسئولی رو آتیش زد کـه مسیر و مسیل رو گرفته جاده کرده …

مطالب جالب

نارضایتی ژاپنی ها از افزایش تعطیلات …

دولت ژاپن یه نظر سنجی گذاشته تا ده روز تعطیلات بـه اسم “هفته طلایی” بـه تعطیلاتشون اضافه بشه، بیشتر مردم رای منفی دادن و اعلام کردن کـه “کار کردن” رو ترجیح میدن !

+ اونوقت این جا 20 روز تعطیلی داریم، یه هفته ام از سر و تهش می زنن؛ بعد از یه ماه تعطیلی کـه میخوان برن سر کار، عزا میگیرن کـه حیف کم بود !

مطالب جالب

یک آقایی بنام “بدخشانی” ساکن هلند اهل افغانستان یک ودکا بـه بازار ارائه کرده بـه نام ودکا رومی «مولانا» !

دولت ترکیه در واکنش بـه این موضوع، تهدید کرده و هم رسما بـه دولت هلند و فروشنده اعتراض کرده و گفته کـه باید این ودکا رو جمع کنید چون اسم مولانا مقدس هست! هلند هم بـه ترکیه گفته: این جا هلند هست و کشور آزاد !

مطالب جالب

امید و زندگی
تصویر جالبی از لبخند سیل زدگان پلدختر کـه مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت …

+ حال همه ی ی ما خوب اسـت، اما تو باور نکن !

مطالب جالب

‏بریتنی اسپیرز در مرکز روانی بستری شد !

این خواننده 37 ساله باید 30 روز را در مرکز روانی بگذراند! پس از آنکه جیمی، پدرش بـه بیماری سختی مبتلا شد، خواننده پاپ بسیار افسرده شده و از ابتدای سال میلادی بـه همین دلیل کنسرت های خودرا لغو کرده اسـت؛ او پیش تر بـه دلیل افسردگی شدید بـه یک باره همه ی موهایش را تراشید ودر سال 2007 هم با چتر بـه یک ماشین حمله کرد.

 

مطالب جالب

آیا می دانستید یکى از پولدارترین افرادکشور فقیر و بحران زده ی ونزوئلا دختر هوگو چاوز با تخمین دارایى ۴ بیلیون دلار امریکاست ؟!

+ بی اختیار یاد اقازاده ها و ژن خوبای خودمون افتادم :»»»

.

منبع : talab.org

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
برس حرارتی
تبلیغات