آکاایران: بهترین کتابهای صوتی موجود در بازار با معروف ترین راوی ها همچون ستاره اسکندری بازیگر تلویزیون و سینما برای کتاب دختری در قطار , بابا لنگ دراز , ماه عسل

بهترین کتابهای صوتی موجود در بازار

معرفی بعضی کتاب های صوتی جدید که در این سال ها منتشر شده اند

بابا لنگ دراز

جین وبستر/ ترجمه گلناز نویدان

ناشر صوتی : رها فیلم

راوی: ژرژ پطرسی و زهره شکوفنده

چهار ساعت و 12 دقیقه

معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی

آکاایران: معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی

معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی

معرفی

جالب اینجاست کتاب صوتی «بابا لنگ دراز» با همان صدایی آغاز می شود که در مجموعه کارتونی آن به یاد داریم. این مجموعه در دهه 7۰ از صداوسیمای ایران برای کودکان پخش شد و علاقه مندان فراوانی پیدا کرد. با این حال مجموعه کارتونی به هیچ وجه به پای رمان نمی رسد. این اثر جین وبستر اولین بار در سال 1912 در آمریکا منتشر شد و کارتون آن نیز در سال 199۰ در ژاپن ساخته شد؛ همان مجموعه ای که ما در ایران دیدیم.

خلاصه داستان

همه «جودی» را کم و بیش می شناسیم. دختری شاد و مهربان و البته کنجکاو. جودی کسی را ندارد و در نوانخانه بزرگ شده؛ جایی که مشقت های فراوانی برایش به دنبال داشته و هیچ وقت نتوانسته با فضا و سخت گیری ها آن کنار بیاید. او به پشتیبانی مردی که خود از آن با عنوان «بابا لنگ دراز» یاد می کند، از نوانخانه بیرون می آید و مدرسه و دانشگاه می رود. تمام چیزی که جودی در این جهان به آن دلخوش است حضور همین شخص ناشناس است؛ همان مرد خیر. داستان نیز در خلال نامه های جودی به بابالنگ دراز پیش می رود و موجی از احساسات و عواطفی را می سازد که قطعا هر خواننده ای از مطالعه آن لذت می برد.

یک روز دیگر

میچ آلبوم/ ترجمه گیتا گرکانی

ناشر صوتی: نوین  کتاب گویا / نشر قطره

راوی: میکائیل شهرستانی

پنج ساعت و 16 دقیقه

معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی
معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی

معرفی

نویسنده کتاب «سه شنبه ها با موری» همیشه در ایران طرفدار داشته و آثار فراونی از او ترجمه شده. براساس همین کتابی که نام بردیم یعنی «سه شنبه ها با موری»، فیلمی نیز ساخته شد که مورد استقبال قرار گرفت. میچ آلبوم در واقع جزو علاقه مندی های کسانی است که دوست دارند تجربه های زیسته یک نویسنده و ماحصل باورهای او از زندگی را بخوانند. میچل آلبوم را از این جهت می توان با کریستین بوبن یا یاستین گوردر مقایسه کرد. تمامی اینها در به اشتراک گذاشتن فهم خود از معنای زندگی توانسته اند مخاطبان فراوانی به دست آورند. میچ آلبوم هم از این قاعده مستثنا نیست. او کارهای فراوانی در زندگی اش کرده؛ از روزنامه نگاری گرفته تا اجرای برنامه های رادیویی و تلویزیونی و حتی فیلمنامه نویسی و موسیقی. با این حال همچنان در جهان به عنوان یک نویسنده مطرح است. اما «روز دیگر» را در میان کتاب های گویا برای آن انتخاب کردیم که به نظر می رسد روایت پخته تری دارد. در این انتخاب انصافا فقط به اسم میکائیل شهرستانی به جهت شهرت او بسنده نکرده ایم. چه بسا راویان مشهوری از بین سلبریتی ها وجود دارند که در این صفحه از آنها اسم نبردیم و بالعکس.

خلاصه داستان

چیک مادرش را در ۰ 1سالگی از دست می دهد و زندگی اش ازهم می پاشد. فشار روحی حاصل از این اتفاق مهیب به نظر می رسد دیگر نتواند او را به جهان انسان های عادی برگرداند. همینطور هم می شود. او در جوانی هم به مشکلات دیگر می رسد و سرانجام بحرانی عظیم را از سر می گذارند؛ تا جایی که…

عقاید یک دلقک

هاینریش بُل/ شریف لنکرانی

ناشر صوتی: نوار/  نشر جامی

راوی: علی عمرانی

9 ساعت و 11 دقیقه

معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی
معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی

معرفی

هاینریش بُل از شاخص ترین نویسندگان آلمانی بعد از جنگ جهانی دوم است که در سال 1972 نوبل ادبیات را از آنِ خود کرد. او در خانواده  کاتولیک روشنفکری به دنیا آمد. در دانشگاه کُلن تحصیلات خود را به پایان برد و زمان خدمت نظام، در فرانسه، رومانی، مجارستان و شوروی سابق جنگید. بُل چهاربار در جنگ مجروح شد و سرانجام در سال 1945 به دست آمریکایی ها به اسارت درآمد و به اردوگاه های اسرای جنگی منتقل شد. او در 3۰سالگی نویسنده ای تمام وقت شد و بعد از هرمان هِسه که در سال 1946 نوبل ادبیات را برد، دومین نویسنده  آلمانی به شمار می آید که برنده این جایزه شده است. از مهم ترین آثارش می توان به رمان های «عقاید یک دلقک»، «سیمای زنی در میان جمع»، «قطار رأس ساعت آمد»، «و حتی یک کلمه هم نگفت»، «نانِ آن سال ها» و «آبروی از دست رفته  کاترینا بِلوم» اشاره کرد. هاینریش بُل در سن 68سالگی دیده از جهان فرو بست.

خلاصه داستان

رمان درباره دلقکی است به نام شنیر که همسرش او را ترک کرده. شنیر حالا به شدت مریض و افسرده است و به الکل نیز روی آورده. مشخص نیست این سرنوشت او را به کجا خواهد برد اما خودش در این باره می گوید: «دلقکی که به الکل روی بیاورد، زودتر از یک شیروانی ساز مست سقوط می کند.»

دختری در قطار

پائولا هاوکینز / ترجمه محبوبه موسوی

ناشر صوتی: نوار/ نشر میلکان

راوی: بهناز بستان دوست، ستاره اسکندری، مریم محبوب

12 ساعت و 21 دقیقه

معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی
معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی

معرفی

فروش جهانی کتاب «دختری در قطار» سبب شد چهار مترجم در ایران سراغ آن بروند: مهرآیین اخوت در انتشارات هیرمند، محبوبه موسوی در نشر میلکان، علی قانع در نشر آموت و فرانک سالاری در انتشارات البرز. درباره نویسنده این رمان جالب است بدانید متولد زیمبابوه است و همانجا هم بزرگ شده. او در سال 1989 راهی لندن شد و 15سال بعدی را به کار روزنامه نگاری گذراند تا اینکه به نوشتن داستان روی آورد. هاوکینز اول کتاب هایش را با نام مستعار «امی سیلور» منتشر می کرد اما با نوشتن اولین تریلر روانشناختی خود یعنی همین رمان «دختری در قطار» از نام پائولا هاوکینز استفاده کرد. این رمان در سال 2۰14 در انگلیس چاپ شد و به تازگی فیلمی نیز بر اساس آن ساخته شده است.

خلاصه داستان

رمان از دیدگاه سه زن به نام های راشل، آنا و مگان روایت می شود. در اولین اپیزود با راشل همراه می شویم که سوار قطاری می شود و چیزی در جریان این سفر می بیند که هیچکس آن را باور نمی کند…

ماه عسل

پاتریک مودیانو / ترجمه حسین سلیمانی نژاد

ناشر صوتی: نشر چشمه/ نوین کتاب گویا

راوی: احسان چریکی

چهار ساعت و 18 دقیقه

معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی
معرفی بهترین کتابهای صوتی در ایران به زبان فارسی

معرفی

مودیانو بعد از گرفتن جایزه نوبل در سال 2۰14 در ایران مطرح شد. بعد از آن به سرعت بین علاقه مندان رمان در ایران شناخته شد و به تدریج بیشتر رمان هایش ترجمه شد و به دست خواننده  فارسی رسید. او زبانی ساده و در عین حال رسمی برای نوشتن داستان هایش انتخاب می کند که با نامه ها و گزارش های اداری همراه می شوند. خوانش داستان هایش مثل همراه شدن با راوی است تا در کوچه پس کوچه ها قدم بزنی، یا سوار ماشین به این جا و آن جا بروی، منظره ها را تماشا کنی و در عین حال به تلاطم های روحی و فردی راوی گوش فرا بدهی و همه چیز را از چشم او تماشا کنی. مودیانو سینماست و در هر رمان خویش، فیلمی جذاب به خواننده اش هدیه می دهد. او از مستعدترین نویسندگان معاصر است و در تمامی آثارش تخصص کاوشگری در گذشته های دور را اثبات کرده است. مودیانو با نثری شیوا، جملاتی کوتاه و در عین حال سرشار از ظرافت و دقتی وصف نشدنی، فضا و مکان های دوران  گذشته، از جمله دوران اشغال پاریس طی جنگ جهانی را بسیار موشکافانه به تصویر می کشد. تم اصلی تقریباً تمام آثار او جست وجو است: جست وجوی هویت از خلال کندوکاو مکان ها و فضاهای خاطره ساز قدیم و غلبه بر حس بلاتکلیفی و خلائی که وجود قهرمان داستان را انباشته است.

خلاصه کتاب

رمان «ماه عسل» داستان مرد 4۰ساله ای به نام ژان است که در راه سفر به میلان متوجه می شود که یک زن فرانسوی در هتل محل اقامتش خودکشی کرده است. او با کنجکاوی در این ماجرای شوم، درمی یابد که زن مورد نظر برایش آشنا است. با بازگشت به پاریس، برای شناسایی او تصمیم می گیرد زندگی اش را رها کند و در جست وجوی ردپایی از اینگرید و شوهرش به گذشته های دور برگردد. او ضمن توصیف آشنایی با آن ها و اقامت شان در هتلی در جنوب فرانسه، کشف می کند که آن ها برای گذراندن ماه عسل و فرار از جنگ، به آن هتل دوردست پناه برده بودند…

.

منبع :www.sefidak.com

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات