مشخصات کامل بزرگترین الماس کشف شده در دنیا تصاویر

آکاایران: به گزارش آکاایران به نقل از خبرگزاری فارس ، الماس یادشده بزرگترین الماس طبیعی است که تا به حال در قاره آمریکای شمالی کشف شده است.

مشخصات کامل بزرگترین الماس کشف شده در دنیا

براساس گزارشات این الماس درشت که تصاویرش را در این بخش از سرگرمی آکاایران مشاهده می کنید زمانی کشف شد که تعدادی معدنچی در شمال غرب کانادا مشغول کار بودند که یکی از متفاوت ترین کشف های سالانه الماس که حدود 133 میلون قیرات الماس معادل 26.6 تن الماس در نقاط مختلف دنیا است می باشد به دلیل آنکه وزن و سایز آن در مقایسه با کشفیات دیگر بیشتر است.

پیش از این گزارش شده که بزرگترین الماس زرد در سال 2018 و در یاقوتستان کشف شده است. گفتنی است براساس نظر کارشناسان هنوز حدود یک کواردیلیون تن الماس زیر زمین مدفون است که هنوز تا شناسایی کامل آنها راه طولانی در پیش است.

مشخصات کامل بزرگترین الماس کشف شده در دنیا تصاویر

خبر و تصاویر منتشر شده از الماس زرد رنگ درشتی که در کانادا کشف شده بود توجه همه علاقه مندان به دنیای جواهرات و سنگ های قیمتی را به خود جلب کرد ، الماسی به اندازه یک تخم مرغ که کارشناسان آن را "زرد شگفت انگیز" نامیدند.

مشخصات کامل بزرگترین الماس کشف شده در دنیا تصاویر

به گزارش "بلومبرگ" بزرگترین الماس کشف شده در آمریکای شمالی که در معدن "دیاویک" کانادا به اندازه یک تخم مرغ درشت است و در مورد مشخصات ظاهری آن باید گفت این الماس 552 قیراط یعنی چیزی حدود بیش از 110 گرم وزن و 33.74 در 54.56 میلیمتر سایز آن است ؛ سایزی دوبرابر توپ تنیس و 3/4 یک توپ بیسبال دارد ؛ این الماس درشت هنوز قیمت گذاری دقیق نشده است .

مشخصات کامل بزرگترین الماس کشف شده در دنیا تصاویر

این الماس زرد کانادایی در میان الماس های کشف شده در قرن 21 در جای هفتم قرار گرفت و به عنوان سی ام سنگ گرانقیمت کشف شده در تاریخ می باشد.

 

 

 

 

 

 

گردآوری توسط بخش خواندنی ها و دیدنی ها سایت آکا
تبلیغات