Image result for ‫اولین لپ تاپ ساخته شده در جهان‬‎

آکاایران:  آیا تا کنون با سوالی مانند این که اولین لپ تاپ دنیا را چه کسی اختراع کرده است و چگونه به شکل امروزی رسیده است مواجه شده اید؟ خیلی‌ها این سوال را دارند که کامپیوترهایی که امروزه ما به راحتی با خودمان جا به جا می‌کنیم در چه سالی و توسط چه کسی اختراع شده است؟ اولین لپ تاپ ساخته شده در جهان این دستگاه توسط مجله بیزنس ویک بعنوان چهارمین انقلابگر در صنعت کامپیوتر های خانگی انتخاب شده است.شاید اپسون HX-۲۰ را بتوان بعنوان اولین لپ تاپ دنیا معرفی کرد. این دستگاه که در سال ۱۹۸۱ معرفی شد که در ادامه مطلب جزییات و تصاویر بیشتری از این مدل خواهید دید . پس با ما همراه باشید

معرفی و تصاویر جالب از اولین لپ تاپ سبک وزن جهان

 

 

  اولین لپ تاپ جهان " اپسون HX-20 "

نام اولین لپ تاپ جهان " اپسون HX-20 " یا " Epson HX-20 " است که اولین بار در تاریخ ژوئیه 1980 میلادی توسط آقای " Yukio Yokozawa " از کشور ژاپن معرفی و رونمایی شد و در طی دو سال اول با فروش چشمگیری روبرو شد.

معرفی و تصاویر جالب از اولین لپ تاپ سبک وزن جهان

جالب است بدانید اولین لپ تاپ جهان با دو نام " Epson HX-20 " و " HC-20 " شناخته شده است. مدتی پس از معرفی این لپ تاپ، توسط شرکت آمریکایی " Epson " با نام " Epson HX-20 " در سال 1981 میلادی در نمایشگاه " COMDEX " واقع در لاس وگاس رونمایی شد و توانست جلب توجه فراوانی را به همراه داشته باشد. 

معرفی و تصاویر جالب از اولین لپ تاپ سبک وزن جهان

اولین لپ تاپ جهان به ابعاد یک برگه A4 و وزن 1.6 کیلوگرمی، 16 کیلوبایت رم و نمایشگری بسیار کوچک که تنها 4 خط را می توانست نشان دهد، معرضه شد که در مجله " BusinessWeek " به عنوان " چهارمین انقلاب در محاسبات " محسوب شد.  

 

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
برس حرارتی
تبلیغات