Image result for ‫کشف ماهی با چشمان بزرگ‬‎

آکاآپ: کشف ماهی عجیب و غریب که از اعماق دریا اومده!! صیادی در سواحل نروژ ماهی عجیب و غریبی صید کرد که با چشمان درشت و عجیبش شباهت زیادی به موجودات فضایی داشت. برای مطالعه جزییات بیشتر و مشاهده عکس های این ماهی عجیب در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

صید ماهی عجیب الخلقه در سواحل نروژ 

" اسکار لونداهل " با دیدن صید عجیبش شوکه شد ، ماهی که به هوای خوردن طعمه در دام افتاده بود چشمان عجیبی داشت مه " اسکار" را به یاد موجودات خیالی فضایی می انداخت .

کشف ماهی عجیب و غریب با چشمان بزرگ!! +عکس

ناشناخته بودن گونه ی این ماهی برای او باعث شد تا با انتشار تصاویر از شکل ظاهری ماهی در فضای مجازی از کاربران برای شناخت گونه ی ماهی عجیب کمک بگیرد ؛ نظرات متفاوت بود و هیچ کدام با قاطعیت اعلام نمیشد تا اینکه در نهایت مشخص شد این ماهی از گونه ای کمیاب از ماهی های آب های یونان است که در گذشته آن را " Chimaeras Monstrosa " نوعی هیولای مرموز که سر شیر و دم اژدها داشت می نامیده اند.

به گزارش " سان" این ماهی از خانواده ی کوسه هاست و براساس مستندات از نزدیک به 300 میلیون سال در آبهای عمیق زندگی میکرده اند و به ندرت دیده می شدند ؛ در واقع صید این نوع ماهی برای انسان ها در گذشته آرزو بوده است و بسیار دور از انتظار.

کشف ماهی عجیب و غریب با چشمان بزرگ!! +عکس

چشمان بزرگ و عجیب آنها برای سهولت دید در تاریکی عمق دریا است که انها را قادر به زندگی در تاریک ترین جای اقیانوس ها می سازد. این ماهی ها خطری برای انسان ندارند و از موجودات دریایی کوچک تغذیه می کنند اما ظاهر عجیب آنها به قدر کافی برای انسان ها ترسناک است .

"اسکار " صیاد این ماهی عجیب می گوید :تجربه ی متفاوتی بود ، باورم نمیشد موجودی که با تمام آنچه تا پیش از آن دیده بودم متفاوت در دستانم داشتم ، کمی شبیه دایناسورها بود اما چشمان درشتش مرا بیشتر به یاد تصاویری که از موجودات خیالی فضایی دیده بودم انداخت.

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
برس حرارتی
تبلیغات