آکاآپ: قبل از ما میلیون ها موجود زنده دیگر نیز بر روی کره زمین زندگی کرده اند و بنابر اتفاقات مختلفی جان خود را از دست دادند و به همین دلیل اشیایی که آنها در چندین قرن گذشته استفاده می کردند، به دلیل باستانی بودن دارای ارزش بسیار زیادی هستند و می توانند چندین میلیون پوند ارزش داشته باشند.

See the source image

با این وجود این اشیاء گران قیمت و با ارزش دقیقا در زیر زمین جای گرفته اند و کشف آنها کار سخت و دشواری می باشد و برخی با استفاده از فلزیاب های مختلف قادر به کشف این اشیاء قدیمی و باستانی هستند که می توانند با قیمت های نجومی بفروشند! از این رو اخیرا یک زوج جوان انگلستانی موفق به کشف 2600 سکه با ارزش و قدیمی شدند.برای مطالعه جزییات بیشتر از این گنج پیدا شده توسط این زوج در ادامه مطلب با آکاآپ همراه باشید

کشف یک گنج با ارزش توسط یک زوج انگلیسی+ عکس

" آدام استاپلز " و " لیزا گریس " هر دو دارای سن 42 سال هستند که در طی کشف اخیر خود توانستند بیش از 2600 سکه باستانی از شمال شرق سامرست با استفاده از فلزیاب را پیدا کنند. لازم به ذکر است که این سکه ها متعلق به 1066 میلادی و مربوط به نبرد هیستینگز می باشند.

کشف یک گنج با ارزش توسط یک زوج انگلیسی+ عکس

با این حال ارزش این سکه ها بیش از 5 میلیون پوند است که طبیعتا به دلیل قدمت 1000 ساله خود، باید این میزان ارزش داشته باشد و این به گونه ای می باشد که ارزش هر سکه بطور میانگین میان 1000 الی 5000 پوند است. کارشناسان بر این باور هستند که این سکه ها در آن زمان مبلغ قابل ملاحظه ای بوده اند و باید به یک فرد ثروتمند در آن دوران بوده باشد که برای محافظت از آنها، دفنشان کرده است.

کشف یک گنج با ارزش توسط یک زوج انگلیسی+ عکس

این کشف بزرگی بود که طبق قانون، این زوج سکه ها را به موزه لندن فرستادند تا قیمت گذاری دقیقی برای آنها شود و کارشناسان بعد از 7 ماه از این سکه ها رونمایی کردند. اما این در حالی است که کارشناسان بر این باور هستند رومی ها سکه های خود را در زیر خاک برای خدایان خود دفن می کردند و اگر قصد برداشتن آنها را داشتند، میمردند!

 

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات