آکاآپ: از مهم ترین دغدغه های بشر در دنیای امروزه و قرن بیست و یکم میلادی، آلودگی ناشی از کارخانه ها و اتومبیل ها و تاثیر آن بر روی نسل های آینده می باشد که برای کاهش این مشکل اقدامات متعددی صورت گرفته است که تنها در برخی نقاط جهان در حال اجرا هستند. اما اتومبیل های کانسپتی که تاکنون توسط شرکت های مختلف رونمایی شده اند، با این هدف پای کار آمده اند!

Image result for ‫بزرگترین ماشین برقی دنیا‬‎

این اتومبیل ها از قلب تپنده کاملا الکتریکی بهرمند هستند تنها با برق و باتری کار می کنند و هیچ آلودگی نمی توانند تولید کنند. اما این در مورد اتومبیل های شاسی بلند و کوتاه صادق است؟؟! آیا فکری برای انواع ماشین هایی که امروزه از آنها به شدت استفاده می شود و به خودی خود بسیار دودزا هستند، انجام نشده است؟!

معرفی بزرگترین کامیون برقی جهان+عکس

عجله نداشته باشید! تکنولوژی در تمام زمینه هایی که شاید حتی فکر آن نیز محال است، وارد شده است تا بتواند زندگی انسان ها را هر چه ساده تر و آسان تر، بهبود دهد و هیچ مشکلی برای انجام کارهای روزمره وجود نداشته باشد. در ادامه این مطلب از آکا, شمارا با بزرگترین کامیون برقی جهان آشنا میسازیم. با ما همراه باشید.

معرفی بزرگترین کامیون برقی جهان+عکس

کامیون ها یکی از دودزا ترین ماشین هایی هستند که برای صنایع مختلفی در سرتاسر جهان استفاده می شوند. اما اخیرا کامیون بسیار بزرگ و غول پیکر " Elektro Dumper " رونمایی شد که باطری های موجود در آن دارای وزن 5 تنی می باشند و می توانند 700 کیلو وات ساعت انرژی آزاد کنند که این میزان 7 برابر اتومبیل های تسلا می باشد!

معرفی بزرگترین کامیون برقی جهان+عکس

این کامیون تمام الکتریکی دارای 45 تن وزن می باشد که می تواند 65 تن بار را حمل کند. آقای " کوهن سوئیتز " که تولید کننده این کامیون می باشد در طی مصاحبه ای ادعا کرد که این ماشین می تواند روزانه بیش از 200 کیلو وات ساعت انرژی تولید کند.

معرفی بزرگترین کامیون برقی جهان+عکس

اما از مهم ترین ویژگی های این کامیون برقی می توان به طول 9.36 متری، پهنا 4.24 متری و ارتفاع 4.40 متری اشاره کرد که سالانه از سوخت بیش از 100 هزار لیتر سوخت و تولید 130 تن گاز کربن دی اکسید جلوگیری می شود. این آمار و ارقام واقعا خوشایند هستند و امیدواریم تمام ماشین های جهان الکتریکی شوند و دیگر شاهد آلودگی های شدید نباشیم.. .

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
برس حرارتی
تبلیغات