چندش آور

آکاایران: زنی که به تازگی ازدواج کرده بود و برای معاینه نزد پزشک رفته بود، بعد از معاینه وقتی که فهمید یک کرم خودش را در پوست او جای داده است، مات و مبهوت ماند.این خانم 36 ساله پس از گذشت دو ماه در ماه عسلش در بلیز بود، که برای برجستگی جوش مانند قرمز روی پایش به دنبال کمک پزشکی رفت.برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب این مقاله از آکاایران همراه ما باشید.

چندش آور

این زن 36 ساله که نامش ذکر نشده است و اهل تامپا فلوریدا می باشد، پس از مراجعه به پزشک عمومی، برایش آنتی بیوتیک تجویز شد، اما هیچ گونه پیشرفتی در شرایط وی مشاهده نشد برای همین او سپس تصمیم گرفت به بیمارستان عمومی تامپا برود که آنجا محل حضور پزشکان مسن است.

برخی افراد تصور می کردند که این علامت ممکن است نشانه کیست باشد، در حالی که برخی دیگر فکر می کردند کیست مویی است ؛ او که هنوز از پاسخ های آن ها ناراضی بود، تصمیم گرفت به بیمارستان یادبود تامپا برود، جایی که واقعیت وحشتناک سرانجام مشخص شد.

دکتر انریکو کامپورسی متوجه شد پوست اطراف زخم، سفت و سخت شده و تصمیم گرفت که بررسی کند که آیا دانه یا لوبیا ای در زیر سطح پوست وجود دارد یا خیر. تنها پس از مشورت با جراح متوجه شدند که در حقیقت این یک موجود زنده است.

زن فورا تحت تاثیر داروی بی حسی موضعی قرار گرفت و جراحان مجبور شدند موجود را که کرم مگس بود، از بین ببرند و خارج کنند ؛ زخم این خانم در عرض یک هفته التیام پیدا کرد و بالاخره او از خارش شدید کشاله رانش خلاص شد.

چندش آور

وجود کرم مگس زیر پوست

مورد عجیب و غریب او نیز در ژورنال گزارش های دارویی چاپ شد. طبق نظر نویسندگان مجله پزشکی، افرادی که به همان نوع حشرات مبتلا شده بودند، اغلب این احساس را داشتند که وقتی حمام می روند موجودی در زیر پوستشان حرکت می کند و یا سعی می کند زخم را پوشش دهد.

این مورد اگر درمان نشود، لارو بالغ معمولا قبل از به بلوغ رسیدنش و پس از شش هفت، خودش را از پوست به بیرون می برد در حالی که این موجود کوچک در ایالات متحده نادر است، اما در مناطق گرمسیری بسیار رایج است.

چندش آور

لارو خرمگس به راحتی می تواند با از بین بردن منبع هوایی کشته شود، مثلا مالیدن وازلین به سطح پوست که جلو ورود هوا را می گیرد اما لارو هنوز باید در بدن انسان بماند و باید از بدن انسان بیرون کشیده شود. خرمگس های بالغ و بزرگ بخش دهانی غیر کاربردی دارند و غذا نمی خورند.

 

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
برس حرارتی
تبلیغات