تصاویر حمله کنه ها به یک مار پیتون در استرالیا

 آکاایران: ماری به نام Nike که در کف استخری در ساحل کوئینزلند پیدا شد مورد حمله حدود 500 کنه قرار گرفته بود.در ادامه این مقاله نصویر نادری از حمله حشره کنه به مار پیتون(پایتون فرش) در کوئینزلند استرالیا در فضای مجازی منتشرشده که روی پوست مار بیش از 511 انگل دیده می‌شود. با دیدن عکس زیر به یاد سنگ های کنار دریا می‌افتیم، اما آنچه می‌بینید بخشی از 511 کَنه‌ای است که به بدن مار پیتون/پایتون چسبیده است. برای مطالعه جزییات بیشتر و مشاهده تصویر کامل در ادامه مطلب با آکاایران همراه باشید.

حمله کنه ها به یک مار پیتون در استرالیا

تصاویر حمله کنه ها به یک مار پیتون در استرالیا

تونی هریسون 51 ساله و کنترل‌کننده آفات محلی که جان مار را نجات داده، گفت: زمانی که به حیوان رسیدم در حال جان دادن بود. مشخص است که چند ماه با این کنه‌ها دست‌وپنجه نرم کرده اما موفق نشده بود.وی افزود اگر او را نجات نداده بودم، مار به‌زودی می‌مرد. تونی می‌گوید وقتی مار را در دستم گرفتم احساس کردم یک کیف مملو از سنگ تزئینی را گرفته‌ام.به گفته تونی این‌گونه انگل‌ها تهدیدکننده جان حیوان نیستند اما این مورد استثنایی بود و باید از کلینیک حیات‌وحش کمک گرفته می‌شد که بعداً معلوم شد مار دچار عفونت شده است.

به گفته پروفسور برایان فرای از دانشگاه کوئینزلند معمولاً مارها روی بدن خود کنه دارند ولی سیستم دفاعی آن‌ها با این‌گونه انگل‌ها مبارزه می‌کند اما در مورد نایک، باید گفته شود که سیستم دفاعی وی از بین رفته بود.

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات