آکاایران: مطمینند هیچ یک از شما همراهان آکاایران, حاضر نیستید از وسایل شخصی دیگران مانند مسواک و یا دستمال کاغذی عطسه شده ی دیگران استفاده کنید، چه برسد به اینکه آن شخص بیمار باشد! اگه به شما بگویند برای استفاده از این دستمال های استفاده شده باید پولی زیادی پرداخت کنید چه فکری با خودتان میکنید !!! تازگی شرکتی پزشکی که وایو نام دارد شروع به فروش دستمال های استفاده شده کرده است که این دستمال ها حدود یک میلیون تومن قیمت دارد!!! جای تعجب دارد نه؟ اگه دوست دارید بدونید علت فروش این دستمال چیه و چه عقبه ی فکری پشت آن نهفته است در ادامه مطلب با آکاایران همراه باشید.

 Image result for ‫دستمال کاغذی عطسه شده‬‎

فروش دستمال هایی که در آن عطسه شده است 

"Vaev " که خود را برند سلامتی می نامد ایده پرداز فروش این دستمال های عطسه ای است و ادعا می کند این ایده ای است خوب برای افرادی که قصد دارند زودتر از موعد دچار سرماخوردگی شوند که بعدها مبتلا خواهند شد و در حقیقت این کمپانی می گوید افراد برای آنکه سرماخوردگی خود را جلو بیاندازند و سریعتر آن دوره را سپری کنند ؛ ولی واقعا چه کسی راضی می شود مبلغ 79.99 دلار پرداخت کند تا از دستمال استفاده شده و عطسه ای استفاده کند فقط برای آنکه زودتر سرماخوردگی را تجربه کند که اصلا مشخص نیست در روزو ماههای آینده آن را تجربه خواهد کرد یا خیر.

فروش دستمال های که قبلا در آن عطسه شده است!

کارشناسان هشدار می دهند در حالی که بافت های دستمال " Vaev" می توانند از لحاظ فنی شما را در مقابل همان ویروس که به طور داوطلبانه خود را آلوده کرده اید، برای مدت کوتاهی ایمن سازد، اما صدها گونه دیگر از ویروس سرماخوردگی وجود دارد که ممکن است شما را دچار عوارض جدی تری کند.

"چارلز گربا" استاد علوم میکروبشناسی و علوم محیطی دانشگاه آریزونا گفت:"بیش از 200 نوع از رینوویروسها وجود دارد، بنابراین شما باید حدود 200 دستمال آلوده به 200 نوع مختلف ویروس را داشته باشید ولی چنین کاری ممکن نیست ." . "گرفتن عفونت یکی از ویروس ها شما را در برابر همه ویروس های دیگر محافظت نمی کند، به همین دلیل ما هرگز برای سرماخوردگی واکسن نداشته ایم. چگونه می توان یک واکسن علیه 200 ویروس مختلف ایجاد کرد؟ " در واقع شما با مصرف یک مورد از این دستمال ها تنها یکی از آن 200 ویروس را گرفته اید پس نمیتوان به یقین گفت این روش سالم و مطمئنی برای هدف تعیین شده است.

این شرکت حدود 10 نفر را به عنوان عطسه کننده که برخی از آنها به صورت آنلاین استخدام شده اند، دارد. آنها به دسته ای از دستمال ها با بافت های مخصوص عطسه می کنند، آنها را به شرکت می فرستند و سپس آنها را در ظروف مخصوص مهر و موم می کند و آنها را به مشتریان می فرستد.

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات