Related image

آکاایران: حتما شما هم داستان پیدا شدن اسکلتی با جمجمه ای بزرگ و  عجیب و قریب را شنیده اید, جمجمه ای که شبیه تخم مرخ و بزرگ است.چند وقت پیش خبری در روسیه منتشر شد که دانشمندان دیرینه شناس، جمجمه زنی را در روسیه کشف کردند که دراز می باشد، و این کشف باردیگر فرضیه سفر موجودات فضایی به کره زمین را زنده کرده است. در همان زمان اعلام شد که دانشمندان معتقد هستند که این جمجمه که در استان چلیابینسک روسیه کشف شده، مربوط به حدود 2 هزار سال پیش است.کارشناسان هنوز نمی توانند بگویند که چرا این جمجمه به این شکل است و آیا متعلق به گونه ای ناشناخته از انسانهاست یا خیر؟

ماریا ماکاروا، رئیس موزه انسانشناسی روسیه می گوید: "این جمجمه متعلق به زنی است که در قبیله آنها رسم بوده سر کودکان را با طناب می بستند. و این یکی از رسوم آن زمان بوده که مربوط به 2000 سال پیش است."

حالا مشخص شده که این اسکلت با جمجمه بزرگ متعلق به زنی است که در قرن چهارم یا پنجم در روسیه کنونی می زیسته است. باستان شناسان معتقدند که این زن که در دوران تاریکی زندگی می کرده است، یکی از اعضای "برجسته" جامعه و زمان خود بوده است.در ادامه این مقاله از آکاایران , مطالب جالبی از این کشف 1700 ساله خواهید خواند . با ما همراه باشید.

ماجرای کشف اسکلت 1700 ساله با جمجمه ی عجیب و غریب

 

کشف اسکلت 1700 ساله در روسیه

اسکلت این زن حدود 1700 سال قدمت دارد، که در نزدیکی کوه قفقاز در شهر نزران کشف شده است.محل تدفین در مکانی قرار داشت که در آنجا همراه با اسکلت او سلاح های عصر برنز، جواهرات و سرامیک، استخوان های حیوانات وحشی و اهلی کشف شدند.متخصصان موسسه باستان شناسی قفقاز می گویند که سر و گردن او "به طور مصنوعی تغییر شکل" یافته بود.

این شکل توسط پانسمان و یا "حلقه زدن" سر از دوران کودکی ناشی می شود.این بانداژها و حلقه ها در اولین سال زندگی یک کودک برای تبدیل جمجمه به شکل مورد نظر، به سر کودکان پوشانده می شده است.

ماجرای کشف اسکلت 1700 ساله با جمجمه ی عجیب و غریب

این شکل خاص و کشیده جمجمه با این روش در قوم های مختلفی از جمله سارمتی ها، آلن ها، هونزها و غیره محبوب بوده است.سرهای تغییرشکل یافته، نشانه وضعیت خاص و ریشه های عالی یک فرد و جایگاه اختصاصی آن ها در جوامع شان بوده است. این زن همچنین دارای دندان هایی با کیفیت بالا بود که با وجود اینکه مدت طولانی که به خاک سپرده شده بود، اما هنوز سالم مانده اند.

کارهای باستان شناسی در محل سکونت تپه گامورزیوسکویا در مرز اینگوشتیای روسیه بین رودخانه های نازرانکا و سونژا چند ماه پیش آغاز شد.اینها شامل تیم هایی از موسسه باستان شناسی قفقاز و مرکز باستان شناسی یوگنی کروپنوو است. اسکلت در کوه های قفقاز کشف شد همچنان باستان شناسان در پی کشفیات جدید درباره این اسکلت می باشند.

 

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات