سفر به خانه‌ای میان صخره‌ها عکس

آکاایران:«قلعه میو» یا «خانه‌ای میان صخره‌ها» یکی از جاذبه‌های گردشگری در جنوب‌غربی فرانسه است. «خانه‌ای میان صخره‌ها» نام کلبه‌ای سنگی است که امروزه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری روستای کوچکی در شمال‌غربی فرانسه شناخته می‌شود. این خانه کوچک قرن نوزدهمی در سال ۱۸۶۱ و در زمانی‌که نیازی به مجوز ساختمان‌‌سازی نبود و هرکسی هرکجا می‌خواست می‌توانست خانه بسازد ساخته شده است. مالک این کلبه سنگی برای اینکه خانه‌اش را امواج دریا و بادهای شدید حفظ کند تصمیم گرفت آن را بین...برای مطالعه جزییات بیشتر ، در ادامه مطلب با اکاایران همراه باشید.

 

کلبه‌ای از روزگاری که هنوز مجوز ساختمان‌سازی رسم نبود!

«خانه‌ای میان صخره‌ها» نام کلبه‌ای سنگی است که بین دو صخره بلند طبیعی ساخته شده و امروزه به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری روستای کوچکی در شمال‌غربی فرانسه شناخته می‌شود. «قلعه میو» یا «خانه‌ای میان صخره‌ها» یکی از جاذبه‌های گردشگری روستای کوچک پلوگرسکان در شهرستان کوت-دارمور واقع در جنوب‌غربی فرانسه و جنوب کانال مانش است.

سفر به خانه‌ای میان صخره‌ها عکس


کلبه سنگی برای گردشگری در فرانسه

این خانه کوچک قرن نوزدهمی در سال ۱۸۶۱ و در زمانی‌که نیازی به مجوز ساختمان‌‌سازی نبود و هرکسی هرکجا می‌خواست می‌توانست خانه بسازد ساخته شده است. مالک این کلبه سنگی برای اینکه خانه‌اش را امواج دریا و بادهای شدید حفظ کند تصمیم گرفت آن را بین دو صخره بلند بنا کند.

سفر به خانه‌ای میان صخره‌ها عکس


خانه‌ای میان صخره‌ها

بعد از مرگ مالک اصلی، قلعه میو به‌عنوان خانه ییلاقی نوادگانش که به‌صورت دوره‌ای به روستا می‌آمدند استفاده شد و مالک فعلی آن نتیجه اولین ارباب خانه است که از سال ۲۰۰۴ تاکنون و پس‌ازآنکه کسب‌وکارش را در آمریکا فروخت و به سرزمین اجدادی‌اش برگشت در آن زندگی می‌کند.

سفر به خانه‌ای میان صخره‌ها عکس


خانه ییلاقی قلعه میو

او در گذشته به گردشگران اجازه می‌داد اطراف خانه‌اش قدم بزنند اما از زمانی‌که چند گردشگر ژاپنی از سقف خانه بالا رفتند و آسیب‌هایی به آن زدند مالک، اطراف این ملک حصار کشید و دسترسی به ساختمان را ممنوع کرد.

سفر به خانه‌ای میان صخره‌ها عکس


سفر به خانه‌ای میان صخره‌ها

درنتیجه، امروزه گردشگران فقط می‌توانند از فاصله دور با این خانه که به‌طرز عجیبی بین دو صخره گیر افتاده است عکس بگیرند.
 

سفر به خانه‌ای میان صخره‌ها عکس


 

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
برس حرارتی
تبلیغات