آکاایران: سگ پلیس شبیه سازی شده متولد شد!!

سگ پلیس شبیه سازی شده متولد شد!!

آکاایران: سگ پلیس شبیه سازی شده متولد شد!!

سیمرغ

از آنجایی که سگ ها دارای مهارت ها و شخصیت های متفاوتی هستند، پلیس چین قصد دارد از بهترین آنها کپی برداری کند و چند نمونه از بهترین سگ های پلیس را شبیه سازی کند

تولد اولین سگ پلیس شبیه سازی شده

ربیت و پرورش سگ ها برای بکارگیری در نیروی پلیس با توجه به مهارت ها و شخصیت های مختلفی که سگ ها دارند پرهزینه و وقت گیر است. اما راه حل پلیس چین برای این معضل تکثیر بهترین سگ های پلیس است.

پایگاه خبری چاینا دیلی گزارش داده است که دانشگاه کشاورزی "یونان"(Yunnan) واقع در شهر کونمینگ و دانشگاه بیوتکنولوژی پکن به دنبال آموزش و تربیت "کونزون"(Kunxun) که یک سگ شبیه سازی شده دو ماهه است، هستند.
هدف از این شبیه سازی همانطور که ممکن است حدس بزنید این است که در وقت و هزینه آموزش سگ های مختلف صرفه جویی شود، چرا که دانشمندان می دانند که "کونزون" می تواند به سرعت یاد بگیرد و کارها را به خوبی انجام دهد.

"ون جیوشنگ" یکی از محققان این پروژه گفت که تولد "کونزون" امیدوارکننده است، چرا که این توله سگ استعداد خوبی در بویایی و مهارت های مورد نیاز دیگر برای یک سگ پلیس دارد.
وی افزود: احتمالاً این توله سگ با تنها ۱۰ ماه آموزش وارد نیروی پلیس می شود. متولد کردن "کونزون" یک کار آزمایشی است، اما هدف نهایی این است که در ده سال آینده این سگ های پلیس شبیه سازی شده را به تولید انبوه برسانیم و حتی یک بانک سلولی برای کمک به تولد سریع مجموعه ای از این سگ ها تأسیس خواهد شد.
این حرکت می تواند موجب نگرانی های اخلاقی و ایمنی بیشتری در مورد حیوانات شبیه سازی شده از جمله مسائل مربوط به نیروهای پلیس شود. چرا که اگر ضعف های ژنتیکی در این سگ ها وجود داشته باشد، بخش بزرگی از نیروهای پلیس را به بیماری های مختلف یا سایر مشکلات غیر قابل پیش بینی دچار خواهد کرد.


.

منبع : seemorgh.com

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
برس حرارتی
تبلیغات