آکاایران: آمار باور نکردنی مرگ پرنده ها بخاطر برخورد با آسمان خراش ها

آسمان خراش

آکاایران: آمار باور نکردنی مرگ پرنده ها بخاطر برخورد با آسمان خراش ها

سیمرغ

براساس آمار منتشر شده 1 میلیارد پرنده بصورت سالانه بخاطر برخورد با آسمان خراش ها جان خود را از دست می دهند

مرگ حدود 1 میلیارد پرنده در سال در آمریکا توسط آسمان خراش ها

محققان آمریکایی حدس می زنند بر اساس آمار تائید نشده سالانه ۱ میلیارد پرنده در اثر برخورد با آسمان خراش ها و نیز تیرهای چراغ برق مرتفع در آمریکا جان خود را از دست می دهند.
دست کم مرگ ۱۰۰ میلیون پرنده در اثر برخورد به آسمان خراش و تیر چراغ برق در آمریکا تائید شده و محققان حدس می زنند که این رقم بسیار بیشتر بوده و ممکن است(آمار غیررسمی) به حدود ۱ میلیارد پرنده در سال برسد.

شیکاگو به دلیل داشتن برج های بلندمرتبه شیشه ای یکی از شلوغ ترین ترافیک های سالانه برای پرندگان را دارد و گفته می شود ۵ میلیون قطعه پرنده از ۲۵۰ نوع گونه مختلف در فصل پاییز و بهار از آسمان این منطقه عبور می کنند.
مهاجرت دوبار در سال انجام می شود و در بهار از جنوب به شمال رفته و اطراف دریاچه کانادا زندگی خود را سپری کرده و سپس در پاییز به جنوب و آمریکای مرکزی و جنوبی مهاجرت می کنند.
آسمان خراش های منهتن نیز مکانی برای مرگ پرندگان ذکرشده است که به گفته کارشناسان اغلب مهاجرت در شب به دلیل خنکی و سکوت انجام می شود.
هوستون و دالاس بعد از شیکاگو طبق تحقیق نوین در رأس شهرهای «پرنده کُش» جای دارند و بعد از آن ها نیویورک، لس آنجلس، سنت لوئیس و آتلانتا قرار دارند.

البته محققان قصد انتقاد نداشته و می گویند هدفشان آگاهی بخشی در این زمینه است.


.

منبع : seemorgh.com

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات