جالب ترین

آکاایران: عجیب و جالب ترین تغییراتی که در فصل پاییز رخ می دهد

آکاایران: رمز و رازهای عجیب، خواندنی و جالب فصل پاییز را در این بخش از مجله اینترنتی آکاایران از دست ندهید تغییراتی که در فصل پاییز رخ می دهد که شاید از شنیدن آن انگشت به دهان بمانید.

چرا برگهای درختان در پاییز تغییر رنگ می دهند، بچه هایی که در پاییز به دنیا می آیند باهوش ترند و نیمی از دنیا دوست دارند در این فصل قرارهای عاشقانه بگذارند؟

میل جنسی در پاییز بیشتر می شود

جالب ترین

سطح تستوسترون هم در مردان و هم در زنان در پاییز بیشتر از هر زمان دیگری در سال است و مطالعات گوناگونی این را نشان داده اند.

در نتیجه تمایل جنسی افزایش می یابد و زنها در نظر مردان جذاب تر از ماههای فصل تابستان جلوه می کنند. آیا ممکن است انسانها هم مانند سایر جانوران، فصل جفتگیری دارا باشند؟ به هر حال یک چیز را می توانیم با اطمینان بگوییم: مهرماه (سپتامبر) بیشترین متولدین را در سال دارد.

عشق و عاشقی در پاییز بیشتر است

جالب ترین

تجزیه و تحلیلی روی اطلاعات فیسبوک دریافته بیشتر افراد در ماههای پاییز، وضعیت تاهل خود را از «مجرد» به «متاهل» تغییر می دهند در حالیکه بیشتر جدایی ها در تابستان روی می دهد.

عجیب و جالب ترین تغییراتی که در فصل پاییز رخ می دهد را بدانید

سنجابها باهوش تر می شوند

جالب ترین

در فصل رنگارنگ پاییز وقتی که سنجاب ها، مغزها و دانه ها را در صدها جای پراکنده مخفی می کنند تا در روزهای سرد زمستان آذوقه دارا باشند، هیپوکامپوس (مرکز حافظه و هیجان) مغز یک سنجاب معمولی نسبت به سایر زمانهای سال، 15 درصد افزایش سایز پیدا می کند.

بچه هایی که در پاییز متولد می شوند دانش آموزان بهتری هستند

جالب ترین

اگر سنجاب نیستید نگران نباشید؛ در میان بچه های انسان هم آنهایی که در پاییز متولد می شوند بیشتر احتمال دارد که در مدرسه سرآمد بقیه باشند.

عجیب و جالب ترین تغییراتی که در فصل پاییز رخ می دهد را بدانید

آنهایی که در پاییز متولد می شوند احتمالا عمر طولانی تری دارند

جالب ترین

آنهایی که در فصل پاییز متولد می شوند علاوه بر اینکه در مدرسه موفق تر از بقیه اند، احتمال اینکه تا صد سالگی زندگی کنند بیشتر است. یکی از تئوری هایی که در این زمینه وجود دارد این است که قرار گرفتن در معرض عفونت های فصلی (مخصوصا در تابستان) در سالهای اولیه ی زندگی می تواند تاثیرات بلند مدت بر سلامتی داشته باشد.

پاییز برای اقتصاد خوب است

جالب ترین

صنعت توریسم و گردشگری در فصل زیبای پاییز رونق بیشتری می گیرد و خیلی ها این فصل را برای مسافرت و گردشگری ترجیح می دهند.

عجیب و جالب ترین تغییراتی که در فصل پاییز رخ می دهد را بدانید

رنگهای روشن و متنوع شاخ و برگها که در پاییز می بینید در واقع در تمام طول سال همانجا هستند.

جالب ترین

رنگ دانه های قرمز و زرد و نارنجیِ شاخ و برگهای پاییزی در تمام طول سال وجود دارند، فقط زیر سطح رویی برگها هستند و دیده نمی شوند.

نور خورشید، سلول های گیاهی را که حاوی کلروفیل (عامل رنگ سبز درخشان گیاهان که نور خورشید را به انرژی تبدیل می کنند) هستند تغذیه می کند.

وقتی نور و تابش خورشید در فصل پاییز کمتر می شود، کلروفیل تجزیه می شود و اجازه می دهد رنگ قرمز و زرد و نارنجی پنهان، حالا ظاهر شود و بدرخشد و خودنمایی کند.

عجیب و جالب ترین تغییراتی که در فصل پاییز رخ می دهد را بدانید

گرم شدن کره ی زمین می تواند بر ریختن برگها در پاییز اثر بگذارد

جالب ترین

دانشمندان اینطور فکر می کنند که دیرتر رسیدن رنگهای قرمز و زرد و نارنجی پاییز می تواند یکی از بسیار تلفات گرم شدن کره ی زمین باشد. برگها به دلیل افت دما تغییر رنگ می دهند.

اما وقتی دما در طول شب های پاییز و زمستان گرم باقی می ماند، می تواند تغییر رنگ دوست داشتنی شاخ و برگها را به تاخیر بیندازد. مطالعه ای در سال 2013 دریافته امروزه رنگهای پاییزی نسبت به 23 سال پیش، 5 روز دیرتر می رسند.

عجیب و جالب ترین تغییراتی که در فصل پاییز رخ می دهد را بدانید

حیوانات هم در پاییز تمایل جنسی شان بیشتر می شود

جالب ترین

بیشتر حیوانات در فصل پاییز (جفتگیری) واکنش های آشکارتر جنسی دارند. مثلا بیضه های همستر در روزهای کوتاه پاییز نسبت به روزهای بلند تابستان، 17 برابر بزرگتر می شود! یعنی به ناجورترین شکل ممکن برای جفتگیری آماده می شود.

درخت کریسمس، رنگ سبزش را مدیون سوزنی بودنش است

جالب ترین

درخت کریسمس چگونه در سردترین و تاریک ترین ماههای زمستان سبز می ماند؟ به خاطر برگهای سوزنی اش. برگهای سوزنی درختان مخروطی، بهم فشرده و نفوذ ناپذیرند و به طور کلی هوای سرد و حشرات به سختی می توانند آنها را تخریب کنند. ب

ا افت دما و تابش خورشید، درخت های سوزنی می توانند همچنان فتوسنتز کنند و کلروفیل شان را نگه دارند و برای همین برگهای سوزنی شان همیشه سبز می مانند.

شفق قطبی در پاییز بیشتر احتمال دارد که روی بدهد

جالب ترین

به دنبال پدیده ی رنگارنگ تری در فصل پاییز هستید؟ پس چشمهای تان را به سمت شمال و شفق قطبی بگردانید. شفق قطبی یکی از پدیده های جوی بسیار زیبای کره ی زمین است که نورهایی بسیار دلپذیر و خیره کننده در آسمان حرکت می کنند و معمولا شکل های منحنی مانندی دارند.

به علت طولانی تر بودن شبها در پاییز و زمستان، احتمال اینکه این پدیده ی شگفت انگیز در این فصول روی بدهد، تقریبا دو برابر سایر زمانهاست.

پایین آمدن سطح ویتامین D می تواند وزن تان را بالا ببرد

جالب ترین

محققان فکر می کنند پایین بودن سطح ویتامین D در فصل های سرد سال (که روزها کوتاهترند و تماس کمتری با نور خورشید برقرار می شود)، احتمال افزایش وزن را بیشتر می کند.

کمبود ویتامین D می تواند تجزیه ی چربی را کاهش داده و ذخیره ی آن را بیشتر کند و در نتیجه منجر به افزایش وزن شود.

فیلمهایی که کلمه ی «پاییز» در عنوان شان آمده اسکار نمی برند

جالب ترین

تا کنون فیلمی که اسم پاییز در عنوانش آمده باشد اسکار نبرده است!

بعضی از سرزمین ها هرگز پاییزی ندارند

جالب ترین

پاییز در زندگی بیشتر ما یک واقعیت مسلم است اما در مناطق حاره ای تقریبا خط استوا، هوا در تمام طول سال به زیبایی، معتدل می ماند مثلا در پورتوریکو، دمای هوا در طول سال بین 75 تا 85 درجه فارنهایت است. این مکان ها ممکن است گرم باشند اما هرگز پاییز را تجربه نمی کنند.

عجیب و جالب ترین تغییراتی که در فصل پاییز رخ می دهد را بدانید

شگردهای عکاسی در فصل پاییز!!

عاشقانه های زیبای پاییزی

عکس های عاشقانه و بسیار دلپذیر از پاییز و خزان

عکس نوشته های عاشقانه پاییزی برای تلگرام و پروفایل


.

منبع : nazweb.ir

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات