آکاایران: شنا در آب های سرد توسط زنان و مردان بخاطر سال نو میلادی!
سال نو میلادی

آکاایران: شنا در آب های سرد توسط زنان و مردان بخاطر سال نو میلادی!

سیمرغ

مردم اروپا سنت عجیبی دارند و با آغاز سال نوین میلادی اقدام به شنا کردن در آب های سرد می کنند

سنت عجیب اروپاییان در آغاز سال نو میلادی

همزمان با آغاز سال نو میلادی از ادینبورگ تا لیسبون و برلین، افراد زیادی سال نوین را در آب های سرد استحمام کردند.

کلودی یک زن فرانسوی است که همراه با هزاران تن دیگر در مالو ـ لی شمال فرانسه در این سنّت شرکت کرده و می گوید: دمای آب بین 9 تا 10 درجه است، اما مشکلی نیست، کار سرگرم کننده ای است.

برخی به ایستادن در آب تا زانوهایشان بسنده کرده اند، در حالی که عده ای دیگر در آب فرو رفته اند. بسیاری از آنها لباس های عجیب و غریب و خارج از عرف مانند لباس های اَبر قهرمانان، جلیقه های زرد و کلاه گیس پوشیده اند.
بنا بر این گزارش، به مناسبت سال نو، در لاهه، تقریبا ده هزار تن در سنّت فرو رفتن و شنا در آب های سرد شرکت کردند. در دریای شمال و در مرزهای آلمان و جزیره نوردینی، پانصد تن در سنین مختلف درون آب فرو رفتند.

اما در دمای هوایی که از پنج درجه تجاوز نمی کند، بسیاری ترجیح دادند در ساحل با پالتوهای گرم خود ایستاده و عکس بگیرند.

در پایتخت آلمان شمار کمی از افراد این سنّت را به جا آورده و فقط یازده عضو باشگاهِ شنای زمستانی (برلینو سیهوند) با چهره هایی خندان به مواجهه با سرما رفتند و در آب های یخ زده دریاچه (اورانکه) برلین شنا کردند.

در کوئینزبری جنوبی نزدیک ادینبورگ، صدها تن برای سرگرمی و جمع کردن کمک های خیریه در دهانه رود فورث حضور داشتند. به این رسم (لونی دوک) گفته می شود که در سال 1987 میلادی دو برادر آن را پایه گذاری کردند تا به این روش شب بیداری سال نو و اضطراب های ناشی از آن را محو کنند و از آن زمان تاکنون انجام می شود.

در جنوب اروپا در ساحل (کارکاوِلوس) لیسبون استحمام کنندگان با لباس های بابانوئل، لباس زندانیان و بازیکنان فوتبال به درون آب رفتند. اما در شهر (کَپ دَگِد) در جنوب فرانسه، تعدادی از فرانسویانِ عریان در دریای مدیترانه شنا و به این شکل با سال 2018 میلادی وداع کردند.


.

منبع : seemorgh.com

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات