آکاایران: روشی رمانتیک و عاشقانه برای کاهش درد + دلیل علمی
روشی رمانتیک و عاشقانه برای کاهش درد دلیل علمی

آکاایران: روشی رمانتیک و عاشقانه برای کاهش درد + دلیل علمی

سیمرغ

براساس تحقیقات صورت گرفته در صورتی احساس درد می کنید کافیست دست فردی که عاشقش هستید یا به او علاقه دارید گرفته و سپس خواهید دید که درد شما کاهش می یابد

کاهش درد با گرفتن دست فرد مورد علاقه

گرفتن دست فردی که دوستش دارید در دست خود نه تنها نشان دهنده علاق شما به اوست بلکه تا حد زیادی می تواند دردهای جسمانی شما را کاهش دهد.

جدیدترین تحقیقات علمی ثابت کرده است وقتی انسان های عاشق دست یکدیگر را در دست می گیرند می توانند بیماری، حالت های روحی منفی و حتی درد را تا حد زیادی از بین ببرند. دستِ عشق، حکم دارو را برای انسان ها دارد.

برای اینکه بیشتر با این پدیده آشنا شوید از شما دعوت می کنیم تا ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

احتمالا خود شما هم این تجربه را داشتید که وقتی ناراحت یا بیمار هستید، زمانی که عشقتان دست شما را در دست می گیرد درد کمتری را حس می کنید و فکر می کنید که ناراحتی تان کم شده است. به این پدیده می توان «داروی عشق» لقب داد که درمانگر و بهبوددهنده است.

چرا این اتفاق می افتد؟

همه انسان های روی زمین به عشق، احترام و توجه نیاز دارند. گلداشتاین، روانشناسی است که در زمینه قدرت عشق روی بدن انسان تحقیق کرده است. این پزشک بدنبال تحقیقات خود چهره جدیدی از عشق را کشف کرد و برای اثبات درستی فرضیه خود، آن را در زمان تولد دخترش روی همسر خود امتحان کرد.
سپس فرضیه اش را به مدت یک سال روی ۲۰ زوج دیگر نیز مورد بررسی قرار داد.

در پی این تحقیقات مشخص شد وقتی دو نفر که شریک عاطفی یکدیگر هستند در کنار هم حضور دارند (فاقد هیچ گونه تماس جسمانی)، امواج مغزی شان با یکدیگر همگام و هم مسیر می شود. این همسویی زمانی شدت می یابد که مردان در لحظه وضع حمل همسر خود دستان او را در دست می گیرند.
پزشک یاد شده با استفاده از نوار مغزی (الکتروانسفالوگرافی) فعالیت های مغزی زوج ها را در زمان زایمان مورد بررسی قرار داد. نتیجه این بررسی بسیار جالب توجه بود:
«مشخص شد که درد به صورت کلی باعث از بین بردن همسویی امواج مغزی بین دو نفر می شود اما تماس دست ها دوباره این رشته پاره شده را به هم وصل می کند.»

با این اوصاف یکی از بهترین کارها برای کاهش درد عشق خود گرفتن دست های اوست. به این معنی که وقتی درد رشته های آرامش فرد را پاره می کند شما می توانید با راحت ترین کار ممکن یعنی لمس دست های او دردش را تا اندازه زیادی کم کنید.
برای این منظور بهتر است دست او را چند دقیقه در دست بگیرید و نگه دارید. در این زمان متوجه خواهید شد که ضربان قلب و نفس کشیدن هایتان هم با هم هماهنگ می شود. حتی اگر این احساس را نداشته باشید هم باید بدانید که این اتفاق روی می دهد. البته این پدیده فقط به تنفس و تپش قلب محدود نمی شود و امواج مغزی دو نفر هم با هم همگام می شود.


.

منبع : seemorgh.com

گردآوری توسط بخش جالب انگیز سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات