Image result for ‫جداکردن ماهی ها در آکواریوم‬‎

آکاایران: ما در زندگی به دنبال اهداف خاصی هستیم که در مسیر دست یافتن به این اهداف امکان دارد شکست‌هایی را هم متحمل شویم. بعضی شکست‌ها هستند که احساس شکست ناشی از آن‌ها بسیار آزاردهنده است و مدت زیادی ما را دچار خود می‌کند. برخی اوقات شکست‌ها اثرات روحی سنگینی بر روی ما می‌گذارند و فشار زیادی از نظر روانی بر ما وارد می‌کنند. اما موقعیت‌هایی هم وجود دارد که اگرچه ناظر بیرونی شکست و آثار آن را غیرقابل‌تحمل می‌داند ولی درواقع برای فرد فشار روحی و روانی سنگینی ندارد و در کمال ناباوری مشاهده می‌شود که به‌راحتی با شکست و تبعات آن کنار می‌آید.

در این مقاله از مجموعه مقالات سرگرمی آکاایران, داستان کوتاه و آموزنده ای از با عنوان "احساس شکست" را برایتان تعریف میکنیم تا تاثیر شکست به روح و روان ما در زندگی را بهتر درک کنید. پیشنهاد میکنیم این داستان کوتاه و زیبا را به هیچ عنوان از دست ندهید...

 

داستانهای کوتاه آموزنده " احساس شکست!"

Image result for ‫جداکردن ماهی ها در آکواریوم‬‎

روزي دانشمندى آزمايش جالبى انجام داد. او يك صندوقچه ساخت و با قرار دادن يک ديوار شيشه‌اى در وسط صندوقچه آن ‌را به دو بخش تقسيم ‌کرد.در يک بخش، ماهى بزرگى قرار داد و در بخش ديگر ماهى کوچکى که غذاى مورد علاقه ماهى بزرگتر بود..
ماهى کوچک، تنها غذاى ماهى بزرگ بود و دانشمند به او غذاى ديگرى نمى‌داد.ماهی بزرگ براى شکار ماهى کوچک، بارها و بارها به سويش حمله برد ولى هر بار با ديوار شیشۀ كه وجود داشت برخورد مى‌کرد، همان ديوار شيشه‌اى که او را از غذاى مورد علاقه‌اش جدا مى‌کرد…
پس از مدتى، ماهى بزرگ ازحمله به ماهى کوچک دست برداشت. او باور کرده بود که رفتن به آن سوى صندوقچه غير ممکن است!
در پايان، دانشمند شيشه ي وسط صندوقچه را برداشت و راه ماهي بزرگ را باز گذاشت.. ولى ديگر هيچگاه ماهى بزرگ به ماهى کوچک حمله نکرد و به آن‌سوى صندوقچه نيز نرفت !

گردآوری توسط بخش داستانک،داستان کوتاه جالب سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات