سرگرمی ها

آکاایران: معرفی انواع بازی ها و سرگرمی ها در فصل تابستان

آکاایران: سرگرمی های بزرگانه در فصل تابستان

به تازگی ما وارد فصل تابستان شده ایم ، بازی ها و سرگرمی های جالبی را در این بخش به شما آموزش خواهیم داد.

به گزارش تالاب امروزه خیابان ها پر شده از وسایل نقلیه و دیگر جایی برای بازی بچه ها جز سالن های ورزشی نیست. گرچه برای بعضی خانواده ها ثبت نام در سالن ها مقدور نمی باشد و باید به دنبال چاره ای باشند.

بعضی والدین به علت گرم شدن هوا ترجیح می دهند در منزل بمانند؛ در نتیجه باید برای بچه هایی که مدام تکرار می کنند «حوصله مان سر رفته» سرگرمی ایجاد کنند.

برای اینکه روزهای بلند تابستان را برای فرزندان به روزهایی به یاد ماندنی تبدیل کنیم؛ لازم هست کمی خلاقیت به خرج دهیم. در این نوشتار بعضی از سرگرمی های خوشحال و ساده را توضیح میدهیم که می شود فاقد سرو صدا در آپارتمان ها انجام داد.

عروسک پارچه ای

تهیه انواع عروسک ها و آموزش آن ها به فرزندان می تواند دیدنی و هیجان انگیز باشد. مثلاً از وسایل دور ریز و غیرقابل بهره گیری می توان برترین اسباب بازی ها را تولید این عروسک ها در قدیم بسیار چندان بودند.

همۀ دختر بچه های دهه های 60 دست کم یکی از این عروسک ها داشته اند. عروسک های دست ساز شاید همچون باربی های جذاب نباشد، اما به علت نرم و راحت بودنشان، دخترها آن را اکثر دوست دارند.

سرگرمی ها

تفریحات در تابستان

پازل و بازی فکری

با دقت به سن فرزندانتان، انواع بازی های فکری گروهی یا فردی، پازل، معما، جدول و حتی انجام آزمایش های عملی ابتدایی در منزل میتواند برترین سرگرمی برای پرورش نبوغ و استعداد باشد.

پازل های چوبی چون از مواد طبیعی تهیه میشوند، غیر سمی میباشند. در عین حال کاملاً تراشیده و صیقلی شده میباشند و برای بازی کودکان هیچ خطر یا مشکلی ایجاد نمی کنند. درضمن، با اشکال متنوعی که این قطعات دارند، می توانید شکل های هندسی را به آن ها آموزش دهید.

سرگرمی ها

انواع تفریحات در تابستان

طراحی با دکمه

لباس هایی که کهنه می شوند می تواند در چند مرحله مورد بازبینی قرار گیرند تا نهایت بهره گیری از قسمت های گوناگون آن ها بشود. با دکمه های چوبی بزرگ و رنگی میتوانید یک تابلوی هنری بسیار جذاب و متفاوت درست کنید.

ابتدا دکمه ها را رنگ بزنید و با کمک نخ های کنفی دکمه های رنگی را به بوم وصل کنید. حتی میتوانید مهارت های لازم را به بچه ها بیاموزید. کمی خیاطی به آن ها یاد دهید. مثلاً به آنان بیاموزید، اگر دکمه لباسشان کنده میشود، چه طور آن را بدوزند.

سرگرمی ها

کاردستی

چند کتاب آموزش کاردستی برای کودکان (مناسب سن فرزندتان) تهیه کنید و هر روز زمانی را به درست کردن یک کاردستی با او اختصاص دهید. رشد خلاقیت و افزایش مهارت کار کردن با دست از مزایای این بازی هست.

تولید کاردستی برای بچه ها جذابیت دارد و در کنار آن میتوانند چیزهای زیادی بیاموزند. میتوانید یک شخصیت پسر یا دختر روی مقوا بکشید و دور آن را با قیچی ببرید.

سپس با کاغذهای رنگی لباس، کفش، کلاه آفتاب گیر و عینک آفتابی برایش درست کنید. در انتهای تابستان میتوانید نمایشگاهی از کارهای فرزندتان در منزل بگذارید و از آشنایان دعوت کنید تا از نمایشگاه او مشاهده کنند.

سرگرمی ها
حروف روزنامه

چسب، قیچی و روزنامه باطله در اختیار بچه ها بگذارید تا با بریدن تصویر ها و حروف آن، عکس های و جملات اخیر درست کنند. اینکار باعث خلاقیت هر چه اکثر در نوشتن جملات و انشاء می شود و بار لغات آن ها را افزایش می دهد.

بیست سوالی

این بازی قدیمی، دارای مزایای آموزشی فراوانی هست. چرا که تمرکز، هوش و تخیل افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. گاهی که میهمان دارید، این بازی را دسته جمعی انجام دهید. از فرزندتان بخواهید درمورد یک شیء در اتاق فاقد اینکه نام آن را ببرد، توضیح بدهد. بعد از بقیه بچه ها بخواهید حدس های خود را در این مورد روی کاغذ بنویسند.

هر کس که درست حدس زد، برنده هست و فرصت دارد دفعه بعد درمورد یک شی اخیر توضیح دهد. می توانید بیست سوالی بازی کنید و توضیحات را در قالب سوال از هم بپرسید. این سوال ها ممکن هست درمورد هر چیز دیگر باشد مثلاً شغل یا…

سرگرمی ها

قصه بگویید

شما قصه ای را شروع کنید. سپس در یک جای حساس آن را قطع کرده و از فرزندتان بخواهید آن را ادامه دهد. سپس او در جایی که دوست دارد داستان را قطع کند و شما باید بقیه داستان را بسازید.

بد نیست که پس از پایان یافتن داستانتان، با کمک یکدیگر آن را در دفتر یادداشتی بنویسید تا یادگاری خوبی از این تابستان برای روزهای بزرگسالی اش باشد.

در نهایت، هر سرگرمی دیگری در نظر دارید میتوانید برای ما در قسمت نظرات ارسال کنید، تا دیگران نیز از تجربیات شما بهره گیری نمایند با امید تعطیلاتی خوشحال…

.

منبع : talab.org

گردآوری توسط بخش بازیهای محلی،بازی های بومی سایت آکا
پربازدیدها
تبلیغات