آکاایران: روزگاری حسن صباح برای خودش یک برند معروف و شیک در زمینه ترور محسوب می شد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 757
ماهنامه خط خطی - شهرام شهیدی: روزگاری حسن صباح برای خودش یک برند معروف و شیک در زمینه ترور محسوب می شد. ترورهای حسن صباح از یک اسلوب تبعیت می کرد و فرمول و استاندارد خاصی داشت، طوری که اگر آن روزها امکانات امروز وجود داشت، حسن صباح می توانست برای ترورهایش ایزو 02 بگیرد و یک مهر استاندارد هم بزند در برگه گواهینامه فنی اش.

بعدها، ترور پیشرفته تر شد و البته مرموزتر. نمونه اش ترور جان اف کندی که بالاخره معلوم نشد کی به کی بود و چی به چی شد. درجه مرموزیت ترور وقتی بالاتر رفت که ترورهای دولتی شکل گرفت. یعنی مثل فعل معکوس در برره شد. اول، عده ای از مردم دولتی های مخالفشان را ترور می کردند، اما اسراییل با در کردن فعل معکوس، ترور دولتی را بنیاد نهاد و مردم را ترور کرد. این نوع ترور علاقه مندان زیادی پیدا کرد. آمریکا با موشک دوربرد، روسیه با پهپاد و انگلیس با لنگه کفش هم که شده از این نوع ترور استفاده ابزاری کردند.
 
,طنز،داعش

آکاایران: طنز؛ توزیع عادلانه ترور در جهان

 

اما ماجرا به همین جا ختم نشد. مردم خاورمیانه گفتند: «اوهوکی. ما خودمان در ترور دارای تاریخ و سابقه هستیم. حالا که این طور است، ما هم فک شما را می آوریم پایین.» و چون دستشان به فک مبارک نرسید برج هاشان را آوردند پایین.

این طوری شد که دنیا این شکلی شد. این بزن و آن بزن. با این حال، هنوز هم ترور قاعده و اسلوب داشت. حالا گاهی طالبان و اسراییل در آفساید بازی می کردند، اما تاکتیک و تکنیکشان مشخص بود. تا اینکه جناب داعش علم شد.

اکنون، با وجود داعش، طالبان، اسراییل، عربستان و نژادپرستان افراطی اروپایی و... اوضاع شیر تو شیر است.

دوست ما همایون حسینیان می گفت که روزی در کوچه بن بستی خانه ای اجاره کرده بوده است، غافل از اینکه عصرها خانم های خانه دار در آن کوچه بن بست جمع می شوند و گل می گویند، گل می شنوند و سبزی پاک می کنند.

همایون می گفت که همه وقتی وارد خانه می شوند، برای اینکه نامحرم ها معذب نباشند، یا الله می گویند، اما او وقتی عصرها از خانه خارج می شد یاالله می گفت تا خانم های کوچه حجابشان را رعایت کنند. حالا هم دنیا جوری شده است که وقی می خواهید از خانه خارج شوید باید یک یاالله بگویید که تروریستی در خیابان نباشد و شما بتوانید به زندگی تان برسید.

منبع :

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات