آکاایران: چند هفته است آماده باش داده اند که ممکن است سرمان شلوغ شود. بعد از جریان آتش سوزی پالایشگاه ها، تصادفات جاده ای، خطاهای پزشکی و داروخانه ای و مرگ و میری که بین هنرمندان افتاده است، همه ترس برشان داشته که نکند موج جدیدی در راه باشد.
ماهنامه خط خطی - علیرضا کاردار: چند هفته است آماده باش داده اند که ممکن است سرمان شلوغ شود. بعد از جریان آتش سوزی پالایشگاه ها، تصادفات جاده ای، خطاهای پزشکی و داروخانه ای و مرگ و میری که بین هنرمندان افتاده است، همه ترس برشان داشته که نکند موج جدیدی در راه باشد.
ناراحتی از دست دادن هموطنان و سلبریتی های کشور از یک طرف و خبر پرشدن ظرفیت آرامستان تهران تا دو سال بعد هم از طرف دیگر باعث شده است استرس کارمان چند برابر شود. تهران که جا برای زنده ها ندارد، چه برسد به اموات. جلوی مرگ و کشتار را هم که نمی شود گرفت. بعید نیست مجبور شویم به زودی قبرها را طبقاتی کنیم یا مرده هایمان را صادر کنیم تا روی زمین نمانند و یا به قول بچه ها به صنعت تولید زامبی روی بیاوریم!
طنز؛ فیش داغ | حقوق داغ

آکاایران: طنز؛ فیش داغ، حقوق داغاز این ماه، فیش های حقوقی مان را دیگر پرینت شده بهمان نمی دهند و فقط از سایت می توانیم بگیریم. قدیمی ترها، یا کسانی که حوصله اینترنت بازی ندارند، به این روند معترض شدند. رییس بخشنامه زد که این کار برای جلوگیری از لو رفتن فیش های حقوقی است و فیش هر کسی لو برود خودش مسئول است. م ک خیالمان راحت است و اتفاقا خوشحال می شویم فیشمان را دیگران ببینند. مهم فیش حقوقی رییس ها و مدیران است که آن ها هم خیلی مراقب اند. ولی به نظرم یک راه سر درآوردن از مقدار دریافتی مدیران این است که بگوییم فلانی صد میلیون حقوق می گیرد، بعد خودش می آید با افتخار تکذیبیه و بیانیه می دهد که نخیرم، فقط شصت میلیون می گیرم. تازه طلبکار هم می شود!
وسط شست و شو دیدم یکی از بچه ها دمغ است. می گفت شغلش ناراضی است و دوست ندارد جلوی کسی بگوید چه کاره است. با بچه ها برای این که حال و هوایش را عوض کنیم چند تا واژه جدید پیشنهاد دادیم. گفتند بگو در کار «نظافت اموات» هستی یا «شست و شوی انواع جسد» یا «کارشناس سدر و کافور کاربردی». گفتم بهترینش این است از این به بعد بگویی در شرکت «آب داغ، انسان یخ» کار می کنی. انگار هر ایرانی یک «معادل ساز درون» دارد که خیلی هم بانمک است!
خبری خواندم که علت 30 درصد آتش سوزی های جنگل های ایران، عمدی و برای تصاحب زمین است. یکی از بچه ها گفت: «کاش محیط زیستمان هم قابلیت انتخاب مکان زندگی داشت و مثل بازیگرانی که می بینند اینجا خبری نیست و می روند شبکه های آن طرفی، درخت هایی هم که می سوزند یا حیواناتی که سلاخی می شوند و دریاچه هایی که می خشکند هم بار و بندیلشان را جمع کنند و بروند یک جایی که قدرشان را می دانند.»
گفتم: «بر فرض این کار شدنی باشد و محیط زیست بتواند از دستمان در برود، برای محیط بان هایمان چه کار می توانیم بکنیم که بیچاره ها دستشان به جایی بند نیست و نمی توانند جایی بروند و همین جا باید تیر بخورند و بیایند زیر دست خودمان؟!»

منبع :

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات