آکاایران: ویژه نامه نوروزی روزنامه قانون - آیدین سیار سریع: می گویند در ایران هیچکس نمی تواند فردا را پیش بینی کند غیر از آن روزنامه عریضی که استاد غیرقابل انکار در اختیار دارد ولی ما تصمیم گرفتیم حوادث یک سال بعد را پیش بینی کنیم. به هر حال ما هم از یک جایی باید شروع کنیم. بخوانید اخبار یک سال بعد را به قلم برادر آیدین:
طنز؛ پیوستن سیدجواد هاشمی به GEM!

آکاایران: طنز؛ پیوستن سیدجواد هاشمی به GEM!



• جمهوری غیردموکراتیک صحرای شرقی که به تازگی از جمهوری دموکراتیک صحرای غربی استقلال پیدا کرده است یک روز پس از تشکیل خود با ایران قطع رابطه کرد. «عبدالعزیز اینجانریز» صاحاب جمهوری غیردموکراتیک صحرای شرقی ضمن تشکر از ملک سلمان پادشاه سعودی به دلیل حمایت از تشکیل هرچه بیشتر کشور در کره زمین به جهان اطمینان داد که با این اقدام ایران در انزوای کامل بین المللی فرو خواهدرفت.

صدا و سیما طی بیانیه ای اعلام کرد مصاحبه مرتضی حیدری با شخصی روحانی که ظاهرا خود را رییس جمهور کشور می داند به دلیل عدم هماهنگی های لازم پخش نمی شود. هم اکنون برنامه «شمیم قورمه سبزی» با محوریت آموزش تهیه فیله سالمونلا توسط آقای حداد عادل در حال پخش است.

• سیدجواد هاشمی با انتشار عکس خود با شلوارک و بلوز آستین حلقه ای رسما به شبکه GEM TV پیوست. پیش از این کاظم احمدزاده، مجری باسابقه سیما هم در تلاش برای انتشار عکسی نامناسب از خود بود که موفق نشد و دست خالی به شبکه GEM پیوست که خیلی هم زشت شد.

• قیمت هر بشکه نفت خام در بازارهای جهانی به دو دلار کاهش یافت. کشورهای عضو سازمان اوپک در جلسه ای اضطراری در مسئله جایگزینی نفت خام به جای رنگارنگ به عنوان بقیه پول به توافق رسیدند.

• دولت فاز دوم طرح خروج کشور از رکود را اجرا می کند. نوبخت سخنگوی دولت دیروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد: تحریک تقاضا به اتمام رسیده و الان نوبت راستی آزمایی است. ما در مورد مسئله رکود با کسی شوخی نداریم. یک کارآفرین ضمن گلایه از نحوه برخورد دولت با تولیدکنندگان گفت: کاهش یا افزایش طول خط تولید یک مسئله شخصی است و به دولت تهدید و امید اجازه راستی آزمایی نخواهیم داد.

• دبیر کارگروه فیلترینگ اعلام کرد تصمیم این کارگروه هنوز برای فیلتر تلگرام جدی است. وی در ادامه ضمن گلایه از حضار گفت: لعنتیا نخندین! این دفعه دیگه فیلتر می کنیم.

• سخنرانی الهه راستگو، عضو اصلاح طلب شورای شهر با حمله افراد خودسر مواجه شد. بنا بر شنیده ها خانم راستگو هنگامی که با حمله این افراد مواجه شد گفت: بابا منم، راستگو، شورای شهر، اصلاح طلب، فالیباااف... در این لحظه نیروهای خودسر با شناسایی دقیق تر این عضو شورای شهر از ایشان عذرخواهی کرده و رفتند و با گل و شیرینی خدمت رسیدند.

• یک مقام بلندپایه در کنفرانس مطبوعاتی خود به موضوع ممنوع الهمه چیزی رییس دولت اصلاحات اشاره کرد و گفت: متاسفانه با وجود ممنوع التصویری رییس دولت اصلاحات او هنوز توسط دیگران دیده می شود. وی در ادامه افزود: کارشناسان ما به دنبال کشف چرایی این مسئله هستند و امیدواریم زودتر این مشکل حل شود. وی در پایان گفت: به تازگی با خانواده ایشان هم صحبت کرده ایم و قول داده اند برای حفظ امنیت ملی ایشان را در خانه رییس دولت اصلاحات صدا کنند.

• سیدمحمد غرضی با در دست داشتن اصل شناسنامه در آکادمی اسکار حاضر شد و خود را در سه رشته کارگردانی، فیلمبرداری و بهترین انیمیشن کوتاه نامزد کرد. غرضی وقتی با این سوال مسئول اسکار مبنی بر این که آیا شما فیلمی ساخته اید، مواجه شد، گفت تورم عامل بدبختی ملت هاست. من پول ساختن فیلم ندارم، برای ریاست جمهوری هم نساختم، برای اسکار هم نمی سازم.

غرضی در ادامه با انتقاد از کسانی که با ساخت فیلم قصد پیروزی در رقابت اسکار را دارند از تهیه کنندگان خواست تا از ریخت و پاش اضافه و ایجاد تورم خودداری کنند. مهندس در پایان سوالی را مطرح کرد و از بزرگان سینمای آمریکا و مسئولان برگزاری مراسم اسکار خواست تا به آن پاسخ دهند: آیا فرهنگ در طول حرکت می کند یا در عرض؟ عمق این سوال و ناتوانی مسئولان اسکار در پاسخ به این سوال باعث شد اعلام کنند مراسم نمی گیریم و با پولش می ریم مسافرت.



منبع :

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات