ابتکار جدید برای ازدواج آسان

آکاایران: ابتکار جدید برای ازدواج آسان

آکاایران: در یک جامعه اسلامی که جوانان بخش عمده ای از آن را تشکیل می دهند و ازدواج به عنوان یک سنت اسلامی در این جامعه باید به راحتی صورت گیرد، تجمل گرایی و خرج های میلیونی برای یک مراسم ساده به مانعی بزرگ برای ازدواج جوانان تبدیل شده است.
چه بسیار زوج هایی که شرایط ازدواج برای آنها مهیاست اما چون خرج مراسم عروسی را ندارند، امروز و فردا می کنند و چه بسیار زوج هایی که برای یک مراسم عروسی خرج های چند ده میلیونی می کنند که تا چندین سال زیر بار طاقت فرسای پرداخت اقساط وام هایی که برای شب ازدواج گرفته اند، کمر خم می کنند.
اینجاست که باید با این هنجارهای غلط و این بدعت های نادرست مبارزه کرد؛ متأسفانه این مبارزه در جامعه فقط در حد شعار باقی مانده است؛ حرف از ازدواج آسان می شود ولی در عمل خرج ها دو برابر است؛ سخن از مبارزه با رسوم غلط که برخاسته از تعارف های بیهوده و چشم هم چشمی می شود، بر زبان ها جاریست ولی در عمل رسوم جدید با هزینه های بالا بر آن رسوم قبلی افزوده می شود.
این مبارزه یک مبارزه تمام عیار فرهنگی است که حرکت های انقلابی می خواهد؛ حرکتی مانند ازدواج یک زوج دانشجو در مسجد دانشگاه یا انتخاب وانت به عنوان ماشین عروس و تزئین ساده آن که نمونه ای از آن را در عکس های زیر مشاهده می کنید.
این زوج بیرجندی حق خودشان را در این مبارزه با بدعت ها ادا کردند؛ فکر نمی کنید نوبت من و شما و سایر افراد جامعه است؟

آکا ایران
آکا ایران » سرگرمی » طنز » ابتکار جدید برای ازدواج آسان +عکس

منبع :

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات