آکایران :شهرام شهیدی در روزنامه قانون نوشت:
به دستور رئیس جمهور موریتانی بازی فینال سوپرکاپ این کشور در دقیقه ۶۳ قطع و دو تیم مشغول زدن ضربات پنالتی شدند. پس از بازی، رئیس جمهور موریتانی گفت: «زود تمام شدن این بازی خلاف مقررات نبود. این فقط یک بازی بود و نتیجه آن تاثیری در وضعیت تیم دیگری نداشت. فوتبال ورزشی است که به داشتن انعطاف معروف است، به خصوص وقتی که دو طرف قضیه هم موافق باشند».
بنا به گزارش آکاایران : خب حالا منتظر چه هستید؟ تمام شد دیگر. مطلب از این طنزتر می خواستید ؟ من و همکارانم دسته جمعی عقل و استعداد طنزنویسی مان را یک کاسه کنیم به چنین دستاوردی می رسیم؟ باید طنزنویس باشی که حس و حال امروز ما را بفهمی. آدم دلش می خواهد سر به بیابان بگذارد و برود در افق محو شود. این همه ادراک؟ این همه حس؟ حسودی ام شد . خلاصه امروز طنز تعطیل است. تنها کاری که می توانم بکنم این است که بروم تحقیق کنم ببینم بقیه سیاستمداران دنیا در صورت تماشای یک مسابقه کسل کننده فوتبال چه می کنند :
رهبر کره شمالی: لعنت خدا بر  . . .  ای داد ببین این فوتبال چه بلایی سر من کمونیست آورده که ناخودآگاه اسم خدا آمد روی زبانم. یادم باشد به خاطر همین وزیر فرهنگ مان را اعدام کنم تا دیگر این قدر تسامح نداشته باشد که من هم بتوانم اسم خدا را بر زبان بیاورم. اما لعنت بر این رییس جمهور موریتانی که روی دست من بلند شد. اما اصلا فکر نمی کردم کسی بتواند زودتر از من چنین دستاوردی داشته باشد. باید یک شیرین کاری جدید رو کنم. مثلا بگویم بازی کسل کننده است و بازیکنان دو تیم فوتبال باید مثل گلادیاتورها بیفتند به جان هم. خیلی اسم در می کنم. مهیج هم هست.
پوتین: یک بار دو تیم در شبه جزیره کریمه بد بازی کردند، الان کریمه مال ماست. امیدوارم شاهد بازی بدی بین دو تیم گالاتاسرای و فنرباغچه باشم. یعنی میشه؟ یعنی داریم؟
اردوغان: تنها مسابقه جذاب فوتبالی که در زندگی سراغ دارم توپ بازی با داعش است. اصلا آدم وقتی با داعشی ها یک تیم تشکیل می دهد احساس خستگی نمی کند. برای هر دقیقه بازی یک پلان خیلی مهیج دارند. مثلا دقیقه 20 یکهو می بینی داور را گردن زدند. داعش سبک جدیدی به فوتبال ارائه کرده. البته ما با داعش هیچ مراوده ای نداریم اما بابت ترانسفر بازیکن به لیگ داعش هم عذرخواهی بکن نیستیم که نیستیم.
اوباما: بایدِن جان، خیلی فوتبال بیخود و بی دلیلیه. همون بهتر که تو کشور ما، فوتبال این جوری رشد نکرده و راگبی باز هستیم. اصلا فوتبال بی خشونت حال نمی دهد.  پاشو یک زنگ به کری جان مان بزن ببین میشه یک قطعنامه تو شورای امنیت ضد دو تیم خارجی صادر کنیم؟ اگر نمیشه سخت نگیره، حمله موشکی می کنیم بهشان. ساده تر هم هست.
احمدی نژاد: تماشاچی های عزیز شما از چه ساعتی اینجا هستین؟ هشت؟ هفت؟ شش؟ برای این بازی؟ بگذارید خودمان دوباره با یک تیم به لیگ برتر برگردیم ببینید بازی یعنی چه؟ بازی ای که ما انجام می دهیم یک مسابقه نیست. هنر است. یکهو می بینید تیر دروازه نیست. یکهو می بینید جای تیر دروازه، خرک بسکتبال گذاشته اند. خب بگذارند. کسی اگر از تغییر ناگهانی فوتبال به بسکتبال می سوزد آب را بریزد آن جایی که می سوزد.

منبع :

طنز؛ روش مبارزه با فوتبال کسل کننده

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات