آکایران :پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:
ایرانی های سراسر دنیا با ما تماس گرفتند و گفتند آمریکا قرار است به دلیل خطر حملات تروریستی داعش قانونی بگذارد که شهروندان چند کشور - ازجمله ایران - حتی اگر تبعه یک کشور اروپایی باشند و دو ملیتی محسوب شوند، برای ورود به خاک آمریکا نیاز به گرفتن ویزای مجدد داشته باشند. این موضوع ایرانی های مهاجر را غمگین کرده و آنها در اعتراض به این موضوع آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا، را در فیس بوک poke کردند؛ یعنی سقلمه و سیخونک زدند. این ایرانی ها گفتند می دانید ما چقدر هزینه کردیم که دیگر هزینه نکنیم؟
بنا به گزارش آکاایران : ایرانی های جهان حق دارند. ما هم یک بار کلی خرج کردیم و آمدیم تهران و شلوار جین پوشیدیم و موها را روغن زدیم، منتها تهرانی ها به ما می گفتند شهرستانی. البته تهرانی ها قصد توهین نداشتند، فامیل ما شهرستانی بود! خلاصه بعد برای اقامت در تهران تصمیم گرفتیم فامیلیمان را تغییر بدهیم. تغییر دادیم و گذاشتیم پوریا شهرستانی تهرانی الاصل؛ که متأسفانه با اینکه ما گرین کارت تهران را داشتیم ولی ما را سیتیزن شیپ نمی کردند. خلاصه برای سیتیزن شیپ فامیلیمان را عوض کردیم و گذاشتیم پوریا تهرانالاصل که متأسفانه چون کلمه فارسی الف و لام عربی نمی گیرد منطقا ما سندیت نداریم.
توصیه
فامیل ها و دوستان ما از آلن ایر شاکی هستند که برای جلوگیری از تصویب این قانون نمی رود کنگره و یک غزل سعدی نمی خواند تا نمایندگان بغض کنند و بی خیال قضیه بشوند.
دلیل منطقی
اینکه ما پز بدهیم و بگوییم تا به حال هیچ داعشی شناسنامه ایرانی نداشته دلیل قانع کننده ای نیست. اما اگر بگوییم لوپاریزین گفته ٣٥ درصد تروریست های خارجی داعش فرانسوی هستند، پس به جای ایرانی ها از فرانسوی ها پاسپورت و ویزا بخواهید، کاملا منطقی است.
حکایت
به نظر ما ایرانی بودن مثل ماه گرفتگی روی صورت است، زیباست خیلی هم زیباست اما هر کاری کنی نمی شود کاریش کرد.

منبع :

طنز؛ ماه گرفتگی

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات