آکایران :وحید میرزایی در وبسایت چیزنا نوشت:
جداً این خارجی ها فازشون چیه؟ اینقدر غرق در لذات دنیوی شدند که به پوچی رسیدند. مثلاً جشن می گیرند به هم گوجه پرت می کنند یا چند تا گاو وحشی رو وسط خیابون ول می کنند بعد گاوِ با شاخش میاد چند نفر رو جر می ده، ملت می خندند. یا همین جشن هالووین که چند روز پیش برگزار کردند که یعنی همدیگه رو بترسونند. در واقع غربی ها اینقدر زندگی روتین و بدون هیجانی دارند که ترسیدن براشون جالب و جذابه، در صورتی که برای ما ایرانی ها ترسیدن به یک امر طبیعی و نوعی عادت تبدیل شده. از بچگی همین طور بودیما. با بابامون می رفتیم بقالی که دوتا حلب روغن کوپنی بخره، بعد همیشه تهدید به این می شدیم که «ببند اون دهنت رو، می دم آقاهه (بقال) بخوردت ها.» حالا چرا؟ به خاطر اینکه یه کلام گفتیم «پدر من، عزیز من، مُردم از بس به نون و پنیر سق زدم، یه بیسکویت مادر بخر کوفت کنیم خب!». حالا من می گم «آقاهه» لابد فکر می کنید از این « آقاهه»های سوسولِ امروزی. اون موقع ها «آقاهه» که این طور نبود. «آقاهه» داشتیم یک ثانیه بهت نگاه می کرد تا یک سال دچار تکرر ادرار می شدی از ترس. اینطوری.
بنا به گزارش آکاایران : بزرگ تر که شدیم، فهمیدیم اصلاً ما هر روزمون هالووینه و زندگی روزمره مون پر از ترس، اضطراب و هیجانه. مثلاً واسه ما ایرانی ها «خوردن و آشامیدن» ترس داره. شما تصور کن می ری از سوپری شیر می خری بعد متوجه می شی وایتکس خوردی، هر چی روده و معده بوده رو شسته برده پایین. یا مرغ می خری بعد چند وقت می فهمی به خاطر هورمون مرغ تا چند نسل بعدت هر بچه ای به دنیا می آد فقط یه پا و یه کله است که چسبیده روش. یا مثلاً نفس کشیدنمون ترسناکه. الان واقعاً «هر نفسی که فرو می رود» عمراً اگه «ممد حیات» باشه. یعنی یه نفس که می کشی کل جدول مندلیف رو می دی تو، اینقدر که هوا آلوده اس.
چرا راه دور بریم. ماشین خریدن و رانندگی واسه ما ایرانی ها منتهاعلیه هالووینه. همین پراید رو ببینید، یعنی می شینی توش دنده رو که عوض می کنی تمام اعضای زوج بدن مثل چشم، گوش و… از ترس پاپیون می شن. بعد حالا جالبش اینجاست که قبلنا خودروسازان برای تبلیغ محصولاتشون می گفتند:«سایپا مطمئن» اما الان جدیداً می گن «سایپا در اندیشه ای متفاوت!»، معلوم نیست چه برنامه ای برامون دارند.
حالا این ترس فقط مربوط به نیازهای مادی نیست. ما عاشق شدنمون هم پر از ترس و استرسه. پسره حالا به قصد ازدواج و آشنایی بیشتر، با دختره می خواد بره کافی شاپی، رستورانی، جایی. اگه یه GPS بهشون وصل کنی، می بینی یه مسیر یک کیلومتری رو برای اینکه به دوستان گشت ارشاد بر نخورند هفت کیلومتر رو به صورت زیگزاگی رفتند. یا مثلاً واسه ما انتخابات خیلی ترسناکه، اصلاً ترسناک ترینه. تصور اینکه ۸ سال روی آدم عملیات مهرورزی و خدمت گزاری رو از زوایا و پوزیشن های مختلف با انواع روش ها انجام بدن سیخ رو به تن آدم میخ می کنه. یه مورد دیگه هم که باید بگم کیف کردن و لذت بردنه که برای ما یکم با ترس و استرسِ از دست دادن اون چیز همراهه. چون عزیزان اگه بو ببرند داریم از یه چیزی لذت می بریم، سریع فیلترش می کنند.
خلاصه که می خوام به این غربی ها بگم این مسخره بازی هایی مثل هالووین که شما در می آرید، اسمش ترس نیست، به ما نگید لااقل، ما همه چیمون پر از ترس و اضطرابه. می فهمید؟ هیچی واسه از دست دادن نداریم. ما رو از چی می ترسونید؟ برید از خدا بترسید.

منبع :

طنز؛ هالووین که می گن اینه | نه اون!

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات