آکایران :ماهنامه خط خطی - شهرام شهیدی:
* محمدباقر قالیباف پس از دیدار با پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان در جمع خبرنگاران گفت: «فکر می کنم مسئولان سیاسی بوداپست به زودی در خصوص ساماندهی به وضعیت مهاجران، تصمیمات خوب و مناسبی بگیرند.» وی افزود تهران و بوداپست در خصوص لزوم ساماندهی و رسیدگی به وضعیت این مهاجران دیدگاه های نزدیکی دارند.
بنا به گزارش آکاایران : از آنجایی که شهردار تهران می تواند در خصوص ساماندهی وضعیت مهاجران در بوداپست نظر بدهد، تصمیم گرفتیم دیگر اظهارنظرهای با ربط و با منطق را هم در سرتاسر جهان گردآوری کنیم:
,طنز؛ اتحاد فکری قالیباف و جهان معاصر محمدباقر قالیباف,طنز,جوک، طنز، لطیفه خنده دار، چیستان، جوکهای جدید، جوک خفن

آکاایران: طنز؛ اتحاد فکری قالیباف و جهان معاصر* دالایی لاما رهبر بوداییان جهان: فکر می کنم به زودی شهردار تهران در مورد ساماندهی خیابان های شمال شهر تهران و دفع فاضلاب تصمیم مناسبی بگیرد. من و قالیباف در خصوص دفع فاضلاب مواضع مشترکی داریم.
* وزیر محیط زیست فیلیپین: به نظر می رسد شهرداری تهران عنقریب تصمیم بسیار مهمی در خصوص عقیم کردن موش های پایتخت بگیرد. قالیباف مثل ما نشان داده در مورد موش ها هم رأی و هم نظر هستیم!
* وزیر دفاع آمریکا: گمان می کنم قالیباف ظرف چند روز آینده تصمیمات بسیار مهمی در مورد ساماندهی کارتن خواب های تهران بگیرد. امیدوارم قالیباف مثل ما فکر نکند و دیدگاهش از ما فاصله داشته باشد و شفای باغچه را در انهدام باغچه نبیند!
* رئیس NGO محیط زیست سبز در نروژ: من می دانم و مطمئنم قالیباف به زودی برای خشک کردن کامل چنارهای خیابان ولی عصر تهران و تعریض اصولی و مهندسی این خیابان نقشه جامعی اعلام می کند. بعید هم نیست قبل از اعلام به صورت ضربتی طرح را اجرا کند.
* رییس کمپانی بنز آلمان: شک ندارم به زودی شهردار تهران تمام خودروهای شهر را معدوم و از رده خارج می کند و به جای آن از درشکه و گاری استفاده می کند. زنده باد دنیای بی خودرو.
زاویهِ ما با جهان
* مصادره مولوی و زرتشت و نوروز کم بود، چیزی نمانده بود ترک ها افتخار دیگری را هم به نام خودشان ثبت کنند. احمد داود اغلو نخست وزیر مثلنی ترکیه گفته مواضع ترکیه و تروریست های داعش نه 180 درجه که 360 درجه با هم تفاوت دارند. جل الخالق به نظر من جا دارد با این اظهارات هر کس بلیط پروازه به استانبول خریده فورا برود پس بدهد و جان و مالش را از شر دولتمردان ترکیه در امان نگه دارد.
البته در این زاویه بندی با مخالفان، قبلا ما شاهکار به خرج داده و سند این روش زاویه بندی را به نام خودمان زده ایم. کی؟ وقتی که امیرقلعه نویی گفت: «اگر خطیبی پنالتی را گل می کرد، الان مطالب و اظهارنظرهای منتقدان 360 درجه تغییر می کرد.»
اما این سیاست در صورتی که قابلیت اجرا داشت، اتفاقا سیاست ارزنده و کارگشایی بود؛ مثلا:
ما می توانستیم با چرخش 360 درجه ای در زمان حضور احمدی نژاد در دولت به نقطه صفر ورود او به پاستور برگردیم و جلویش را بگیریم و نگذاریم چنین شود که شد.
پرواز بوئینگ می توانست با 360 درجه تغییر زاویه، وحدت مبدأ و مقصد را رقم بزند و کاری کند از هر جا بپری همانجا - بدون تضمین سالم ماندن - فرود بیایی! این عمل باعث کاهش مصرف سوخت جت و کاهش زمان سفر تهران - بندرعباس می شد.
دنیا را جوری 360 درجه برمی گرداندیم که به ازدواج پدر و مادر نتانیاهو می رسیدیم و بین شان را به هم می زدیم که او به دنیا نیاید.
می شد با چرخش 360 درجه ای به صفر درجه تولید پراید رسید و از تولید پراید جلوگیری کرد!
می شد با انجام یک پرواز 360 درجه ای ناناز از فرار مغزها جلوگیری کرد و آن را به صفر رساند.

منبع :

طنز؛ اتحاد فکری قالیباف و جهان معاصر

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات