آکایران :پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:
رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم از تخصیص وام ناباروری به دانشجویان متأهل خبر داد و گفت دانشجویان می توانند با پرداخت یک میلیون و نیم قضیه را حل کنند. این مقام مسئول گفت ما حساب کردیم و حل آن قضیه هفت میلیون تومان هزینه دارد که دانشگاه نصفش را بدهد و یک ونیم هم وام باشد و یک ونیم هم خود دانشجو بدهد تا قضیه اش حل شود. با انتشار این خبر موجی از شادی دانشجویان را دربر گرفت و تمام درختان دانشگاه های کشور در تشکر از این تصمیم یکهو بارور شدند و گفتند با عملکرد دقیق مسئولان پاییز هم بهاره.
بنا به گزارش آکاایران : دانشجویان جهان اما با تجمع جلو دانشگاه های خود نسبت به بی توجهی مسئولان به قضایای اصلی دانشجویی اعتراض خود را اعلام کردند. این دانشجویان با حمل پلاکاردهایی با مضمون «دانشجو می میرد... ناباروری نمی پذیرد...» پیام خود را به گوش جهانیان رساندند.
جک ناباروریان به خبرنگار آچارکشی گفت: «مسئولان ما اصلا فکر ما نیستند... ما خیلی ناراحتیم که به ما فشار می آوردند تا درجه علمی دانشگاه های ما در جهان افت نکند درحالی که اگر ما همین فشار را به خودمان بیاوریم بارور می شویم...».
همچنین بارو بارورنمی شمیان، از دانشجویان دانشگاه خارج، گفت: «کاش ما دانشجوی ایران بودیم چون آنجا به باروری ما خیلی اهمیت می دهند. متأسفانه دانشگاه های ما نه تنها در زمینه باروری ما تلاشی نمی کنند بلکه ما را عقیم می کنند تا تمام زورمان را سر تولید علم بگذاریم؛ زوری که می توانیم سر تولید بچه بگذاریم».
در پایان، دانشجوی ورودی ٩٤ به خبرنگار ما گفت با تلاش مسئولان برای بالابردن سطح علمی دانشگاه ها، ازدواج دانشجویی، اردوی دانشجویی، کمک هزینه خرید جهیزیه دانشجویی، وام رفع مشکل ناباروری دانشجویی، وام سیسمونی دانشجویی و... در نظر گرفته شده است که دستشان درد نکند.

منبع :

حسادت دانشجویان دنیا به دانشجویان ایران

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات