آکایران :آیدین سیارسریع در وبسایت چیزنا نوشت:
حملاتی که در نقاط مختلف پاریس صورت گرفته دردناک و تاسف آوره ولی من هنوز نمی دونم با فاجعک (!) هایی که همیشه در کنار این فاجعه های بزرگ رخ می ده چه جوری باید کنار اومد. بعد از این جور وقایع تلخ معمولا یه سری هستن که با تمام احترامی که برای خدا قائلن جای حق نشستن و با وجود مشغله فراوان قبول زحمت کردن که حق رو به حق دار برسونن. هنوز زمانی که معلوم نشده ترورها کار کی بوده و برای چی این اتفاق ها افتاده سریعا طی واکنشی قاطع اعلام می کنند که اینا حقشون بود. حالا اگه این بنده خدا تو اروپا هدف تروریسم قرار گرفته باشه حقشه چون یقینا خودش این داعش رو ساخته بعد با پررویی گفته ما پناهجو نمی پذیریم. اگه قربانی تروریسم تو خاورمیانه باشه که خب بی دلیل حقشه. بعد از این عزیزان می پرسی مگه شما فعال حقوق بشر نیستی؟ با افتخار می گن هستیم! بعد که می پرسی پس چرا می گی خاورمیانه ای حقشه؟ خیلی ریلکس، منطقی و قانع کننده می گن: خب اونا که آدم نیستن اصلا. واقعا چرا به فکر خودمون نرسیده بود؟ عموجان دستت درد نکنه که کنار فعالیت برای حقوق بشر، زحمت تشخیص بشر رو هم می کشی. خدا قوت. راضی نبودیم به خدا.
بنا به گزارش آکاایران : حالا می گیم اینا هیچی، الان با اون عزیزانی که احتمالا به زودی می آن و می گن این تیراندازی هایی که در کنسرت های فرانسه شده عاقبت برگزاری کنسرت مختلط بوده چی کار کنیم؟ یا با اون دوست عزیزی که دو دقیقه بعد حادثه میاد تو فیس بوکش می نویسه «من حالم خوبه، لطفا کسی نگران نشه» چی کار کنیم که علیرغم همه دقتی که کرده یادش رفته لوکیشنش رو از کرج به پاریس تغییر بده؟ با اینایی که بحث های تئولوژیک شون تو فیس بوک و توئیتر معمولا بیشتر از خود حادثه تلفات می ده چیکار کنیم؟ با رئیس جمهور چی کار کنیم که می خواست بره فرانسه؟ الان ما یه دغدغه دیگه هم پیدا کردیم. این که تعداد افرادی که بعد از این حادثه تو ایران نگران عزیزانشون شدن بیشتر از تعداد خود فرانسوی هاست. این وسط با خودمون چیکار کنیم!؟ جا داره دستان پرتوان مسئولین رو بابت این میزان کیش دادن ملت به خارج از کشور بفشاریم.
به هرحال امیدواریم فرانسه بعد از این که یه سر و سامونی به سیستم امنیتی اش که با روش «خدا بزرگه» و «مرگ حقه» کار می کنه داد به این سوالات و دغدغه های ما هم جواب درخور توجهی بده، وگرنه مرگ بر فرانسه.

منبع :

طنز؛ حادثه پاریس و دغدغه های ما

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات