آکایران :وحید میرزایی در وبسایت چیزنا نوشت:
دقت کردین نود درصد ما ایرانیا بازیکن مورد علاقمون «رونالدینیو» بوده و هست. دلیل داره ها. اساساً ما ایرانی ها هیچ کاری رو بدون دلیل انجام نمی دیم. مهمترین عامل علاقه ما به رونالدینیو اینه که باهاش همزاد پنداری می کنیم. عین خودمونه. یعنی کلاً ملتی هستیم که به یه ور نگاه می کنیم، به یه ور دیگه پاس می دیم. مثلا تو خیابون دعوا می شه، راننده A میاد راننده B رو بزنه، بعد عابر پیاده C که اومده این دوتارو جدا کنه، پیشونی اش با قفل فرمون جر می خوره. یا مثلا دختره چند سال با همکلاسی اش تو دانشگاه ظاهراً دوست معمولی و صرفاً جاست فرند بوده، حالا ریز یه قول ازدواجی هم داده اون وسط، بعد یهو می بینی در یک غروب سرد پاییزی با رئیس فلان بانک شعبه خیابان کارگر شمالی عروسی می کنه. یعنی عمراً اگه رونالدینیو این طور پاس می داد.
بنا به گزارش آکاایران : اون اوایل این رفتار رونالدینیو طور فقط تو عرصه های اجتماعی بروز می کرد اما کم کم به لطف وجود تاکسی خطی ها و تحلیل های راننده ها، شعور و فهم سیاسیمون رفت بالا و همه مون یه جورایی صادق زیباکلام شدیم. خلاصه رونالدینیوی درونمون هم سیاسی شد. مثلا موقع انتخابات که می شه، قبلش همه تو کوچه و بازار و خیابون از یه کاندیدا حمایت می کنند و نظرسنجی ها همه حاکی از اینه که اون کاندیدا رأی می آره. اما یهو روز انتخابات که می شه می ریم به اون یکی کاندیدا رأی می دیم. بعد قسمت جالبش اینجاست که در طول هشت سال به همون که خودمون انتخابش کردیم، فحش می دیم. گفتم فحش یادم افتاد ما تو فحش دادن هامونم همین جوریم. یعنی شما تصور کن سعید با نوید دعواش می شه، اونوقت عمه مجید فحش می خوره.
حالا فقط ما مردم عادی این طور نیستیم ها. سیاست مدارهامونم همین جوری اند. مثلاً مجلس رو ببینید. الان همه می دونند ورزش کشور رو همین طور در حالت اتوپایلوت قرار بدیم بهتر نتیجه می گیره تا اینکه وزیر داشته باشه. بعد مجلس در حالی که اونور رو نگاه می کنه، زارت می آد وزیر اقتصاد رو استیضاح می کنه. یا مثلاً مردم کمپین نخریدن خودرو صفر تشکیل می دن که خودرو ارزون بشه، اون وقت دولت می آد روغن ارزن و کنجاله یا ملاس نیشکر رو ارزون می کنه. خب مگه مردم می خوان سوار ملاس نیشکر بشن برن شمال که اون رو ارزون می کنید آخه؟
یکی از مهم ترین عواملی هم که باعث شده ما شبیه رونالدینیو بشیم همین صدا و سیمای عزیزه. سریال نشون می ده که توش تولد زنه اس. مرده به زنش می گه «عزیزم تولدت مبارک» بعد می ره دخترشو ماچ می کنه! کلاً همیشه دخترش رو به جای همه ماچ می کنه. خب لامصب ما همین سریال هارو دیدیم این شکلی شدیم دیگه.

منبع :

طنز؛ ما آریایی های رونالدینیوطور!

گردآوری توسط بخش جوک ،طنز، لطیفه خنده دار سایت آکا
تبلیغات